جهت مشاهده اعلام نتایج آزمون وزارت نیرو بر روی لینک زیر کلیک نماید

 

اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت نیرو سال 1393

 

 


آگهی 1393/09/24

سامانه آزمون استخدامی وزارت نیرو اطلاعیه جدیدی در خصوص تاریخ اعلام نتایج آزمون به شرح زیر صادر نمود

نتایج آزمون استخدامی ۳۰/9/۹۳ وزارت نیرو به زودی از طریق همین سایت به اطلاع داوطلبان محترم رسانیده خواهد شد.


آگهی 1393/09/19

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت نیرو ‌محمد محمدزاده مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو اظهار داشت: ۷۴۲۸۱ نفر در آزمون استخدامی وزارت نیرو که در ۳۰ آبان‌ماه سال‌جاری برگزار شد، شرکت کردند که در مرحله نخست، از پذیرفته‌شدگان سه‌برابر ظرفیت موردنیاز یعنی ۱۹۴۴ نفر برای طی مراحل گزینش و مصاحبه دعوت به‌عمل می‌آید و در نهایت ۶۴۸ نفر به استخدام درمی‌آیند.

وی افزود: پذیرفته‌شدگان نهایی این آزمون پس از طی مراحل استخدامی از ابتدای سال ۹۴ در وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه مشغول به‌کار می‌شوند.

وی اظهار داشت: افزون‌بر این، ۱۷۳ نفر از افراد واجد شرایط ازطریق سهمیه ایثارگران و معلولان استخدام می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای بند “و” ماده ۴۴ برنامه پنجم توسعه و قانون جامع ایثارگران، ۳۰ درصد سهمیه استخدامی این آزمون به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان اختصاص یافت، گفت: از این میزان، ۲۵ درصد به جانبازان، فرزندان شهدا، همسران شهدا و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد و آزادگان بالای یک سال اسارت و همچنین همسران آنان و پنج درصد باقی‌مانده به رزمندگان دارای شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه، فرزندان و همسران جانبازان زیر ۲۵ درصد و آزادگان زیر یک سال اسارت اختصاص دارد.

وی افزود: ۲۵ درصد از سهمیه ذکرشده به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان بدون آزمون و با معرفی بنیاد شهید اختصاص می‌یابد و پنج درصد نیز ازطریق آزمون انتخاب می‌شوند.

وی تصریح کرد: ما برای هر آزمون یک برنامه زمان‌بندی داریم که شرایط برگزاری، زمان برگزاری، زمان اعلام نتایج، زمان انجام مصاحبه، گزینش و زمان آغاز به‌کار افراد پذیرفته‌شده را اعلام می‌کنیم.

محمدزاده ادامه داد: ۱۹ آذرماه جاری اسامی سه‌برابر ظرفیت برای تایید به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری ارسال شده و ۲۰ آذرماه نیز بر روی سایت مرکز آزمون وزارت نیرو قرار می‌گیرد.

وی افزود: از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه زمان تطبیق مدارک قبول‌شدگان آزمون استخدامی است و از ۲۷ آذرماه نیز فرآیند مصاحبه آغاز می‌شود که پس از آن ۱.۵ برابر ظرفیت برای انجام مراحل گزینش معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه ابتدا برابر ظرفیت به‌ترتیب امتیاز بیشتر گزینش می‌شوند، گفت: اگر در بین آنان افرادی از مراحل گزینش رد شدند، دوباره از بین ۱.۵ برابر ظرفیت اعلامی برای طی فرآیند گزینش انتخاب می‌شوند.

وی گفت: براساس برنامه زمان‌بندی شده، پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی ۳۰ آبان‌ماه سال ۹۳، از ابتدای سال ۹۴ آغاز به‌کار می‌کنند.

وی یادآور شد: این آزمون به‌منظور جذب نیروی انسانی موردنیاز در حوزه ستادی وزارت نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، شرکت مدیریت منابع آب، شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و همچنین شرکت‌های آب منطقه‌ای سراسر کشور به‌صورت همزمان در ۳۰ استان کشور برگزار شد.


آگهی 1393/08/27

1- ارائه كارت ورود به جلسه آزمون به صورت اينترنتي و از طريق همین سایت ، از تاريخ­ 28/08/93 انجام خواهد پذيرفت.

2- آزمون در روز جمعه مورخ 30/08/93  در محل هايي كه آدرس آنها در كارت اعلام مي گردد برگزار خواهد شد.همچنان که قبلا نیز اعلام شده است شهر محل برگزاری آزمون هر شرکت ،

در محل استقرار همان شرکت بوده و به هیچ وجه قابل قابل تغییر نمی باشد. 

3- به همراه کارت ورود به جلسه آزمون راهنمای داوطلبان ارائه خواهد شد. توجه به کلیه نکات مندرج در آن کاملاً ضروری است.

3 – ارائه كارت ورود به جلسه آزمون ( چاپ شده بر روي كاغذ ) هنگام ورود به حوزه الزامي است. در غير اينصورت از ورود داوطلب جلوگيري خواهد شد.

کارت ورود به جلسه آزمون وزارت نیرو

 


آگهی 1393/08/10

شركت هاي تابعه (دولتي) وزارت نيرو به منظور تأمين نيروي انساني مورد نياز خود از محل مجوز شماره 6137/93/225 مورخ 4/5/1393 معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور، با رعايت قانون مديريت خدمات كشوري، مواد 51  و 57 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران و  بخشنامه شماره 84597/200 مورخ 8/9/1388 معاونت توسعه مدیریت و سرماه انسانی رئیس جمهور، تعداد 616 نفر از افراد واجد شرایط را از طريق برگزاري آزمون توانمندي هاي عمومي و تخصصي، آزمون دانش مهارتي (مصاحبه) و طي فرآيند گزينش به شرط دارا بودن شرایط ذیل به صورت پيماني (قراردادي)  استخدام می نماید.

الف) شرايط عمومي استخدام :    

1- داشتن تابعيت ایران

2- انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانوني دائم براي داوطلبان مرد

3-  عدم اعتياد به مواد مخدر و دخانيات

4- عدم محکومیت به فساد اخلاقی، نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد(با تأیید مراجع ذیصلاح).  

5- داشتن سلامت جسماني و رواني و توانايي براي انجام كاري كه استخدام مي شوند. با رعایت تصویب نامه شماره 88384/44178 مورخ 23/4/89 هیأت محترم وزیران.

6- اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان شناخته شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.

7- التزام به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران

8- دارا بودن شرايط احراز شغل

9- احراز صلاحيت هاي عمومي به تأييد گزينش

10- عدم منع قانوني جهت استخدام

11- كسب حد نصاب نمره آزمون عمومي تعیین شده (50 درصد)

12- نداشتن منع استخدام در دستگاه هاي دولتي به موجب آراء مراجع قانوني

13- داوطلبان استخدام نبايد مستخدم رسمي، ثابت و پيماني و يا بازخريد خدمت دستگاه هاي اجرایی باشند.

  

ب) شرايط اختصاصي استخدام :

داشتن شرايط سني به شرح زير :

1-      داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی ( لیسانس و بالاتر) در رشته های مرتبط با شغل مورد نظر

توضیح: حداقل 50 درصد استخدام برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر خواهد بود.

2-      حداقل سن 20 سال تمام (متولدين قبل از تاريخ 30/8/1373 ) و حداکثر سن 35 سال تمام  ( متولدين بعد از تاريخ 30/8/1358 )

تذکرات:

1-     موارد ذیل به شرط ارائه تأييديه های معتبر به سقف سن مقرر ( 35 سال) اضافه خواهد شد:

الف- داوطلباني كه در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل (از تاريخ 31/6/59 لغايت 29/5/67) به طور داوطلبانه خدمت نموده اند، به ميزان مدت حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان در اثر مجروحيت در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل.

ب- خواهر و برادر شهید، همسر و فرزند جانباز ( 25 درصد به پایین) ، همسر و فرزند آزاده کمتر از یک سال اسارت تا میزان 5 سال .

ج- جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان ( 25 درصد و بالاتر) ، همسر و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند و فرد رزمنده ( با حداقل 6 ماه حصور داوطلبانه در جبهه ) از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

د- داوطلباني كه به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه هاي مشمول ماده 5 قانون مديريت خدمات كشوري،  و شرکت های زیرمجموعه صنعت آب و برق به خدمت اشتغال داشته اند، مشروط بر ارائه سابقه بیمه مورد تأیید.

2-   كارت مربوط به وضعيت نظام وظيفه ( آقايان ) و گواهي فراغت از تحصيل كليه داوطلبان اعم از سهميه ها و آزاد بايستي تا روز برگزاري آزمون آماده و صادر شده باشد و به همراه تائيديه پرداخت حق بيمه در موعد مقرر  ارائه گردد.

3-   از کل مجوز استخدامی اخذ شده، 25 درصد آن از میان جانبازان ، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان بالای یک سال اسارت و خواهر و برادر شهید تخصیص می یابد.

توضیح: درصورت باقیماندن سهمیه 25 درصد ایثارگران ( طبق لیست معرفی شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران ) ، خواهران و برادران شهید که در آزمون شرکت و حد نصاب لازم را کسب نموده اند ، می توانند از سهمیه فوق استفاده نمایند.

4-   از کل مجوز استخدامی اخذ شده 5 درصد آن به رزمندگان ( با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها ) همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت تخصیص می یابد.

توضیح: مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده ( رزمندگان بدون آزمون پذیرفته می شوند) و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند؛ انجام خواهد شد.

5-   استخدام مازاد بر 30 درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان آزاد واجد شرایط صورت خواهد گرفت، لذا افرادی که به هر دلیلی نتوانند از سهمیه های مربوط به ایثارگران برخوردار شوند ، می بایستی همپای سایر داوطلبان به رقابت بپردازند.

6-   ایثارگرانی که در آزمون شرکت می نمایند؛ در صورت پذیرفته شدن می بایست نسبت به ارائه گواهی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدام نمایند.

7-   معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم عمومی و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از 3 درصد سهمیه قانونی برخوردار خواهند بود.( کسب حد نصاب نمره آزمون عمومی تعیین شده و داشتن توانایی جسمانی برای انجام وظایف شغل مربوط، از شروط لازم می باشد.)

توضیح: معلولین محترم که مشکل بینایی دارند جهت تأمین منشی یا مشکل حرکتی دارند جهت استقرار در طبقه همکف، با شماره تلفن مجری آزمون ، مربوط به شرکت انتخابی خود، مندرج در جدول «ز» تماس حاصل نمایند. در غیر این صورت امکان ارائه تسهیلات مربوط در روز برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.

8-   انتخاب داوطلبان استخدامی برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان 3 برابر ظرفیت مود نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمونی تعیین شده را کسب کرده ان، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام و اسامی آنان حداکثر 2 ماه بعد از آزمون در سایت اعلام خواهد شد.

9-   کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون عمومی صرفاٌ به منزله تأیید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان بر اساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد.

10- چنانچه در هر مرحله از فرآیند استخدام مشخص شود داوطلبی در زمان ثبت نام دانشجو بوده و تاریخ فارغ التحصیلی وی پس از موعد مقرر شده در آگهی است، استخدام وی منتفی خواهد شد.

11- در صورتی که داوطلبی با مدارک تحصیلی غیر مرتبط و یا پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در آگهی، در آزمون شرکت نماید ، از استخدام و ادامه اشتغال وی در هر مرحله ممانعت به عمل خواهد آمد.

12- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش میسر می باشد. ضمناٌ اسامی پذیرفته شدگان نهایی پس از تأیید مراجع ذی صلاح از طریق سایت آزمون به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

         توضیح: ارائه گواهی از سازمان بهزیستی و حسب مورد از مراجع ذیربط برای معلولین عادی در زمان بررسی مدارک الزامی است.

13- ایثارگران گرامی که متقاضی استفاده از سهمیه 5 درصد و معلولین محترم که متقاضی استفاده از سهمیه 3 درصد هستند، قبل از ثبت نام با بررسی جدول نیازهای استخدامی از وجود این سهمیه ها در شرکت مورد نظر خود، که در ستون نام شرکت ذکر شده است، اطمینان پیدا کرده و سپس اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم وجود هر یک از سهمیه های فوق در هر شرکت و انجام ثبت نام از سوی متقاضیان ذیربط در آن شرکت، هیچگونه نتیجه ای حاصل نخواهد شد و مسئولیت تبعات این موضوع به عهده داوطلبان می باشد.

توضیح: مهلت ارائه اصل مدارک لازم از سوی پذیرفته شدگان شامل مدرک تحصیلی، شناسنامه ، کارت ملی، مدرک وضعیت نظام وظیفه (مخصوص آقایان)، تأییدیه بنیاد شهید و امور ایثارگران ( برای سهمیه 5 درصد) و تأییدیه سازمان بهزیستی (برای سهمیه 3 درصد) و مدرک بومی به منظور تطبیق مدارک و تکمیل پرونده برای انجام مصاحبه به شرکت متقاضی استخدام، حداکثر 5 روز پس از اعلام نتایج آزمون می باشد.

14- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال ( اعلام ) مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان، مسابقه و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلا اثر می گردد.

15- معلولین و ایثارگران در صورت تمایل می توانند به صورت داوطلب آزاد در آزمون ثبت نام نمایند. بدیهی است که در این صورت امکان طرح مجدد موضوع استفاده از سهمیه مربوطه در کلیه مراحل بعد از آن به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

 

مواد آزمون :

الف) مواد آزمون توانمندی های عمومی شامل:

1- زبان و ادبیات فارسی2- زبان انگلیسی عمومی 3- ریاضی و آمار مقدماتی  4- فن آوری اطلاعات 5- معارف اسلامی 6- اطلاعات سیاسی ، اجتماعی و مبانی قانونی می باشد.

 1: فن آوری اطلاعات شامل مهارت های 3 و 4 و 6 و 7 ICDL می باشد.

 2: اقلیت های دینی از پاسخ گویی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون توزیع خواهد شد.

ب) سوالات آزمون تخصصی بر اساس رشته های شغلی طراحی می گردد.

براي مشاهده مواد (دروس) و جزئيات آزمون كتبي اينجا كليك نماييد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت نیرو

 

ج) جدول نيازهاي استخدامي كه از طريق آزمون كتبي جذب خواهند شد.

براي ديدن جدول نيازهاي استخدامي اينجا كليك كنيد.

 

د) چگونگي ثبت نام:

داوطلبان پس از مطالعه دقيق شرايط مندرج در اين آگهي مي توانند از روز شنبه مورخ 10/08/93 حداكثر تا ساعت 24 روز یکشنبه مورخ 18/08/1393  از طريق پايگاه اطلاع رساني فوق الذكر اقدام به ثبت­نام در آزمون نمايند.

1-   داوطلبان مي بايست مبلغ 136000 ( یکصد و سی و شش هزار) ريال را بعنوان هزينه شركت در آزمون از طريق درگاه اينترنتي موجود در صفحه ثبت نام و با استفاده از كارت هاي بانكي عضو شبكه شتاب و الزامات آن مانند رمز دوم كارت و كد cvv2 پرداخت نمايند.

توضيح 1: پس از پرداخت هزينه آزمون به صورت اينترنتي، سيستم بانكداري اينترنتي بانك ملي ايران شماره تراكنش مربوطه را اعلام مي نمايد كه مؤيد انجام موفقيت آميز پرداخت است. در صورتي كه اين شماره اعلام نگرديد يا بروز هر گونه اشكال، قبل از اقدام مجدد براي پرداخت -  با كنترل موجودي خود -  از عدم برداشت در اقدام قبلي اطمينان حاصل نمايید.

توضيح 2: مبلغ هزينه ثبت نام به هيچ وجه مسترد نمي گردد.

2 –  پس از انجام كامل و موفقيت آميز ثبت نام كه شامل تكميل كليه فيلدهاي اطلاعاتي و پرداخت اينترنتي هزينه آزمون مي باشد، به داوطلبان كد رهگيري اختصاص يافته و اعلام مي شود. ضروري است كليه داوطلبان اين كد را يادداشت نموده و در حفظ آن دقت نمايند.

3-  به داوطلبان محترم توصيه مي شود كه رأساً اقدام به ثبت نام در آزمون نموده و قبل از شروع به انجام ثبت نام اينترنتي، جدول نيازهاي استخدامي (جدول «ج») ، راهنما،  نحوه ثبت نام و مدرك تحصيلي مورد نياز در رشته شغلي مربوط را كاملاً‌ مطالعه و بررسي نموده و فايل رايانه اي عكس خود را با توجه به جزئيات اعلام شده در بند ” ه”  آماده نمايند.  ضمناً پيگيري مراحل بعدي مانند دريافت كارت ورود به جلسه آزمون، آگاهي از زمان و مكان برگزاري آزمون الزامي بوده و مسئوليت آن به عهده داوطلب مي باشد.

4-  ثبت نام در ساعات كم ترافيك، به مرور زمان و قبل از روزهاي پايان مهلت، سهولت بيشتري را به همراه خواهد داشت و بهتر است ثبت نام به روزهاي آخر موكول نشود.

      شايان ذكر است كه در صورت وجود اشكال در مرحله ثبت نام، مانند واضح نبودن عكس ارسالي توسط داوطلب، اطلاع رساني لازم از طريق ارسال پيامك به شماره تلفن همراه معرفي شده از سوي داوطلب يا برقراري تماس تلفني، براي ويرايش اطلاعات در موعد مقرر به عمل خواهد آمد (تاريخ مربوط به ويرايش اطلاعات متعاقباً به اطلاع داوطلبان رسانيده خواهد شد).  در صورت بي توجهي به پيامك ارسالي و اين موضوع، مسؤوليت تبعات آن به عهده داوطلب مي باشد.

      یادآوری می نماید ويرايش و تغيير دادن اطلاعات مربوط به وضعيت ايثارگري به هيچ وجه امكان پذير نخواهد بود. داوطلبان محترم دقت كافي و لازم را در اين موارد و به هنگام ثبت نام به عمل آورند.

5-  مهلت ثبت نام به هيچ وجه تمديد نخواهد گرديد.

تذكر: داوطلبان محترم در صورت درج اشتباه اطلاعات شخصي در مرحله ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر  مي توانند با شماره تلفن مجري آزمون ، مربوط به شركت انتخابي خود ، مندرج در جدول «ز» تماس حاصل نمايند . متذکر می شود  که ویرایش اطلاعات، فقط در زمان مقرر امکان پذیر خواهد بود.

 

ه) راهنما و نحوه ثبت نام :

1- از تايپ لاتين اطلاعات خودداري نماييد. 2- هنگام درج اطلاعات، كليد Caps Lock صفحه كليد خاموش باشد. 3- از زدن كليد (Enter)   در هنگام درج اطلاعات خودداري نموده و براي جدا كردن كلمات از يكديگر، از كليد فاصله(Space)  استفاده نماييد.4- تكميل اطلاعات كليه فيلدها الزامي است. 5- كد ملي خود را به صورت كامل ( با درج صفر) ‌و بدون خط تيره وارد نماييد. 6- براي الصاق عكس، از فايل اسكن شده عكس پرسنلي 4×3 (تمام رخ، زمينه روشن و جديد)‌، با فرمت JPG و با حجم حداكثر40 كيلوبايت استفاده نماييد. عكس هاي غير پرسنلي ارسالي به هيچ وجه مورد قبول نخواهد بود.  7- پس از تكميل نمودن اطلاعات، شماره رهگيري ثبت نام ارائه شده را يادداشت نماييد. ضمناً‌ امكان چاپ اطلاعات وجود دارد.8- فيلد مربوط به شماره بازيابي كه از نوع عددي و با 5 رقم مي باشد را به دلخواه تكميل نموده وآن را به دقت يادداشت كرده يابه خاطر بسپاريد. در صورت فراموش كردن كد رهگيري ثبت نام، با استفاده از اين شماره به همراه كد ملي و شماره شناسنامه مي توانيد كد رهگيري خود را بازيابي نماييد، لذا تا پايان مراحل آزمون از اين شماره كاملاً مراقبت نماييد. 9- پس از اتمام مراحل ثبت نام و كامل شدن آن،  به منظور ثبت دقيق اطلاعات از دكمه خروج استفاده نماييد.

 و) توزيع كارت ورود به جلسه و زمان برگزاري آزمون:

1- ارائه كارت ورود به جلسه آزمون به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع رساني فوق الذكر از تاريخ 28/08/93 انجام خواهد پذيرفت.

2- آزمون در روز جمعه مورخ 30/08/93  در محل هايي كه آدرس آنها در زمان ارائه كارت اعلام مي گردد برگزار خواهد شد. شهر محل برگزاري آزمون مربوط به هر شركت در جدول « ز » ذكر شده است.

3-  در صورت ايجاد هرگونه تغيير در كليه جزئيات مربوط به مراحل برگزاري آزمون، اطلاع رساني لازم از طريق همين پايگاه اينترنتي به عمل خواهد آمد و داوطلبان محترم موظف به آگاهي يافتن ، رعايت و انجام آن ها مي باشند.

4 – ارائه كارت ورود به جلسه آزمون ( چاپ شده بر روي كاغذ ) هنگام ورود به حوزه الزامي است. در غير اينصورت از ورود داوطلب جلوگيري خواهد شد.

موارد قابل توجه:

1-     به امتیاز مکتسبه کارکنان قراردادی، کارگری و کارکنان طرح های عمرانی شاغل در صنعت آب و برق در هر یک از مراحل آزمون به میزان هر سال خدمت 2 درصد و حداکثر 20 درصد کل امتیاز آزمون، مشروط بر ارائه سابقه بیمه معتبر اضافه می گردد. واجدین شرایط بایستی ضمن مراجعه به لینک زیر و چاپ فرم مربوط، نسبت به اخذ تأییدیه سابقه کار در شرکت ذیربط اقدام نموده و فرم تکمیل شده را به همراه گواهی پرداخت حق بیمه، مربوط به همان سابقه اشتغال که از شعبه سازمان تأمین اجتماعی، ممهور به مهر و امضاء دریافت می نمایند، نزد خود نگهداری کرده و در صورت اعلام و درخواست، ضروری است مدارک فوق را ظرف مدت 48 ساعت به مجری آزمون، مربوط به شرکت انتخابی خود (جدول «ز») تحویل نموده و رسید دریافت نمایند.

تذکر 1: به لحاظ لزوم آماده سازی به موقع نتایج نهایی آزمون، در صورت عدم ارائه مستندات فوق در مهلت مقرر؛ موضوع استفاده از امتیاز مربوط منتفی بوده و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

برای مشاهده و چاپ فرم درخواست سابقه کار اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت نیرو

2-     انتخاب افراد پذیرفته شده (کسانی که حد نصاب لازم را کسب نموده اند ) در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به ترتیب با بومی شهرستان، بومی استان و داطلب غیربومی می باشد.

توضیح 1- در سایر مناطق در شرایط یکسان داوطلب بومی اولویت دارد.

توضیح 2- بومی به فردی اطلاق می شود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشد:

الف)محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدائی،راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا طی شده باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر (شاغلین نیروهای مسلح) و یا محل سکونت کنونی آنان ( در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد.

د) فرزندان و همسر کارکنان رسمی ، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات «کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران» به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده اند.

هـ) به آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاه های اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام با پرداخت حق بیمه داشته باشند.

و) همسر و فرزندان افراد بومی ساکن در استان.

توضیح 3- داوطلبان موضوع این بند چنانچه در ردیف معرفی شدگان برای مصاحبه قرار گیرند، بایستی مدارک لازم دال بر بومی بودن را در زمان بررسی مدارک ارائه نمایند.در غیر این صورت حذف خواهند شد.

3-   در هر يك از رشته‌هاي شغلي امتحاني (مشخص شده در جدول نيازهاي استخدامي) صرفاً فارغ‌التحصيلان همان رشته و گرايش مي‌توانند شركت كنند و پذيرش ديگر رشته‌ها يا گرايش‌ها امكان‌پذير نمي ­باشد. در صورت كتمان موضوع، بدون داشتن حق هرگونه اعتراض، قبولي ایشان در هر مرحله از آزمون ملغي اعلام خواهد شد.

4-      پذيرفته شدن داوطلب جهت شركت در آزمون با توجه به مقطع، رشته و گرايش تحصيلي ذكر شده در هنگام ثبت نام صورت مي پذيرد. مسؤوليت صحت و سقم اين موارد و ارائه اصل مدارك مربوط به شرايط مورد ادعا به عهده داوطلب خواهد بود.  

5-   مدارك تحصيلي فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي در صورت پذيرفته شدن در آزمون ( حداكثر دو ماه پس از اعلام نتيجه ) مي بايست به تائيد سازمان مركزي دانشگاه مذكور برسد .                         

6-      دارندگان مدرك تحصيلي معادل، صادره از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول شده اند و سازمان مذكور براي آنان گواهينامه مبني بر امكان ادامه تحصيل در مقطع بالاتر تحصيلي با ارزش علمي صادر نموده، به شرط رعايت كليه شرايط و ضوابط مندرج در اين اطلاعيه مجاز به ثبت نام در آزمون مي باشند.    

7-      قبولي در آزمون به منزله استخدام قطعي نمي‌باشد بلكه انجام مراحل بعدي شامل مصاحبه‌، گزينش، معاينات پزشكي و اخذ عدم سوء پيشينـه از مراكز ذيصـلاح نيز الزامي مي‌باشـد.

8-      پذيرفته‌ شدگان نهايي مي‌بايستي آمادگي خدمت و اشتغال به كار در هر يك از شهر‌هاي استان حوزه فعاليت شركت كه در جدول نياز هاي استخدامي  تعيين شده است را داشتـه باشند و موظف به سپردن ده (10 ) سال تعهد خدمتي به صورت محضری در رشته شغلي و محل خدمت تعيين شده به شركت مي باشند.

9-      در اين آزمون، هر داوطلب مي تواند صرفاً براي يك رشته شغلي در شركت مورد نظر خود ثبت نام نمايد.                                                                                                                                                  

ز)‌ جدول مشخصات شركت ها و مجريان آزمون:

براي مشاهده مشخصات و جزئيات شركتها و مجريان آزمون اينجا كليك نمائيد .

دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت نیرو

 

 

رديف

نام شركت

رشته شغلي

تعداد مجوز

محل خدمت و

جنسيت

مدارك تحصيلي مورد نياز

1

حوزه ستادي

سهميه ايثارگري ندارد

سهميه معلولين عادي ندارد

كارشناس گزينش

1

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد یا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت دولتی ( تمام گرایش ها) ، مدیریت اجرائي ، علوم تربيتي (برنامه ريزي آموزشي ، آموزش و بهسازي منابع انساني )‌، روانشناسي تربيتي ،علوم اجتماعی ( تمام گرایش ها ) ،  پژوهش علوم اجتماعي ، جامعه شناسي ، علوم ارتباطات اجتماعي ، مدیریت منابع انسانی ، روانشناسی عمومی

كارشناس مديريت بحران و پدافند غير عامل

1

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد یا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مهندسي برق ( كليه گرايش ها ) ، كليه رشته هاي مديريت بحران

كارشناس فناوري اطلاعات (‌حراست )‌

1

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مهندسي كامپيوتر (‌نرم افزار ،‌معماري سيستم هاي كامپيوتري ، سيستم هاي نرم افزاري ، هوش مصنوعي و رباتيك ، سيستم هاي نرم افزاري و الگوريتم محاسبات ، الگوريتم محاسبات ، نظريه هاي محاسبات و الگوريتم ، هوش مصنوعي ) ، علوم كامپيوتر ، مهندسي نرم افزار ، كامپيوتر – نرم افزار ، مهندسي فناوري اطلاعات ( طراحي و توليد نرم افزار ، معماري سازماني ، مديريت سيستم هاي اطلاعاتي ، شبكه هاي كامپيوتري ، سيستم هاي چند رسانه اي ، مخابرات امن ) ، معماري كامپيوتر ،‌كاربرد كامپيوتر و آناليز سيستم ، انفورماتيك ، آمار و كامپيوتر ، رياضي و علوم كامپيوتر

مهندس برق 

4

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهينامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در يكي از رشته هاي تحصيلي مهندسی برق ( کلیه گرایش ها ) ، تکنولوژی برق ، اقتصاد انرژي

كارشناس روابط عمومي

1

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت امور فرهنگی ، امورفرهنگی ،  فرهنگ و ارتباطات ، علوم ارتباطات ، ارتباط تصویری ،  تبلیغ و ارتباطات فرهنگی ، روابط عمومی ، روزنامه نگاری ، حقوق ارتباطات ، تبلیغ و ارتباطات ، مدیریت رسانه ، معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات ، علوم اجتماعی ( ارتباطات اجتماعی ) ، علوم ارتباطات اجتماعی ( روزنامه نگاری ، روابط عمومی ) ، مدیریت دولتی ، معارف اسلامی ( تبلیغ و ارتباطات )

كارشناس برنامه ريزي

4

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مديريت دولتي ( تمام گرايش ها ) مديريت منابع انساني ( مديريت عملكرد ) ، مديريت سيستم و بهره وري ، مديريت سيستم ها ، برنامه ريزي و تحليل سيستم ها ، مهندسي صنايع ، مديريت صنعتي

کارشناس برنامه و بودجه

5

تهران

 ( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت ،مدیریت مالی،مدیریت ( بازاریابی بین الملل ) ،مدیریت بازرگانی، اقتصاد، علوم اقتصادی، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی،برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، مدیریت بازاریابی

کارشناس اداری

1

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت دولتی( تمام گرایش ها) ، مدیریت (مدیریت سیاستگذاری بخش عمومی،مدیریت رفتاری،مدیریت منابع انسانی ،مدیریت سیستم ها)،مدیریت اجرایی،مدیریت صنعتی ،مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی،مدیریت بازرگانی،مدیریت بیمه،مدیریت سیستم و بهره وری،مدیریت سیستم ها ،مدیریت آموزشی،مدیریت MBA ، مدیریت استراتژیک ،علوم تربیتی ( گرایش آموزش و بهسازی منابع انسانی )، برنامه ریزی آموزشی ، برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها

كارشناس آموزش

1

تهران

( زن / مرد )

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی ، مدیریت آموزشی ، برنامه ریزی آموزشی ، تحقیقات آموزشی ، برنامه ریزی درسی ،  مدیریت (منابع انسانی ) ، علوم تربیتی ( آموزش و بهسازی منابع انسانی ) ، تکنولوژی آموزشی ، آموزش بزرگسالان

كارشناس تعميرات و نگهداري از تاسيسات

1

تهران

( مرد)

دارا بودن گواهينامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در يكي از رشته هاي تحصيلي مهندسي مكانيك

كارشناس شبكه

3

تهران

( زن / مرد )

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مهندسي كامپيوتر ( نرم افزار ، سخت افزار ) ، كامپيوتر – نرم افزار ، كامپيوتر – سخت افزار ، علوم كامپيوتر ، كاربرد كامپيوتر ، ارتباطات و فناوري اطلاعات ، نرم افزار سيستم ، مهندسي فن آوري اطلاعات ، تكنولوژي ارتباط و فن آوري اطلاعات (IT ) ، رسانه ( گرايش فن آوري اطلاعات )‌، نرم افزار كامپيوتر ، سخت افزار كامپيوتر ، نرم افزار سيستم ، آمار و كامپيوتر ، رياضي و علوم كامپيوتر ، فناوري اطلاعات و ارتباطات

كارشناس مالي

2

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت صنعتی ،مدیریت مالی ،حسابداری،حسابرسی ، حسابداری و امور مالی

كارشناس حقوقي

3

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی حقوق،حقوق قضایی،حقوق جزاوجرم شناسی،حقوق کیفری و جرم شناسی،علوم قضایی،فقه وحقوق ،معارف اسلامی وحقوق، حقوق خصوصی،حقوق عمومی،الهیات ومعارف اسلامی(فقه ومبانی حقوق اسلامی)،حقوق بین الملل،فقه وحقوق جزا،فقه مقارن وحقوق عمومی اسلامی،فقه مقارن وحقوق جزای اسلامی ،فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی ، فقه وحقوق جزای اسلامی،حقوق بین الملل عمومی ، حقوق محیط زیست ،حقوق تجارت بین الملل ،  حقوق انرژی، حقوق آب

كارشناس منابع آب

6

تهران

( زن / مرد )‌

دارا بودن گواهینامه کارشناسی ارشد يا بالاتر در یکی از رشته های تحصیلی مهندسي عمران ( آب ، بهره برداري از سد و شبكه هاي آبياري ، مديريت منابع آب) ، مهندسي منابع آب ، مديريت منابع آب ، مهندسي كشاورزي ( آب ، آبياري و زهكشي ، منابع آب )

2

مهندسی  آب و فاضلاب کشور

سهميه ايثارگري دارد

سهميه معلولين عادي ندارد

حسابرس