تاریخ درج: شنبه 5 اردیبهشت 1394
جنسیت: مرد
تخصص و رشته تحصیلی: راننده , مهندس برق , مهندس کامپیوتر , مهندس مکانیک , مهندس مخابرات , بهداشت , مهندس تاسیسات
محل استخدام: آذربایجان شرقی
تاریخ انقضا: پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394
استخدام سازمان آتش نشانی - استان آذربایجان شرقی

شهرداری کلانشهر تبریز برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی از محل سهمیه استخدامی شماره 225/93/12672 مورخ 93/9/23 معاونت محترم توسعه، مدیریت سرمابه انسانی رئیس جمهور و نامه شماره 52718 مورخ 93/11/28 سازمان شهرداری‌های کشور، تعداد 113 نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون علمی تخصصی، عملی و گزینش به صورت پیمانی به شرح زیر استخدام نماید.
 

دانلود سوالات آزمون استخدامی آتش نشانی

دیف رشته شغلی جنسیت محل جغرافیایی خدمت شرایط احراز
1 کاردان آتش نشان مرد تبریز دارا بودن گواهی‌نامه فوق دیپلم در تمام گرایش‌های یکی از رشته‌های مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد و نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی آتش‌نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث، اطفاء حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه‌ای، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات، کامپیوتر *دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه دو برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.
2 آتش نشان راننده(راننده وسائط نقلیه تندروی سنگین) مرد تبریز دارا بودن گواهی‌نامه پایان تحصیلات کامل متوسطه- فوق دیپلم در تمام گرایش‌های یکی از رشته‌های مدیریت عملیات امداد و سوانح، مدیریت عملیات امداد و نجات، مدیریت امور امداد، ایمنی آتش‌نشانی، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث، اطفاء حریق، امداد و نجات، بهداشت حرفه‌ای، تربیت بدنی، برق، تاسیسات، مکانیک، مخابرات، کامپیوتر *دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.


الف- شرایط عمومی
1- داشتن حداکثر بیست و پنج سال تمام سن در اولین روز ثبت‌نام در رشته شغلی کاردان آتش‌نشان و داشتن حداکثر 30 سال سن در اولین روز ثبت‌نام در رشته شغلی آتش شنان راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین.
2- داشتن تابعیت ایران.
3- دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت غیر پزشکی قانونی.
4- عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی.
5- نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
6- نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه‌های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی.
7- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می‌شود.
8- دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم برای رشته شغلی کاردان آتش نشان و دیپلم برای رشته شغلی آتش نشان راننده وسائط نقلیه تندروی سنگین.
9- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
10- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
تبصره1- داوطلبان رشته شغلی آتش نشان راننده وسائط نقلیه تندرو و سنگین (برای تصدی پست آتش‌نشان راننده سنگین) می‌بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یک و برای رشته شغلی کاردان آتش‌نشانی دارای گواهینامه رانندگی پایه دو در زمان ثبت‌نام باشند.
تبصره2- شرکت شهرداران و دهیاران فعلی به شرط دارا بودن شرایط مربوط در آزمون استخدامی بلا مانع است.
تبصره3- کارکنان قراردادی واحدهای آتش‌‌نشانی و سازمان‌های آتش‌نشانی شهرداری‌ها و کارکنان شرکت‌های طرف قرارداد با شهرداری در واحدهای و یا سازمان‌های آتش‌نشانی که تا قبل از سال 1390 بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه اشتغال دارند، می توانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در آزمون شرکت نمایند.
تبصره4- داوطلبان رشته شغلی آتش نشان راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین ( برای تصدی پست آتش‌نشان راننده وسائط سنگین) می‌توانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در آزمون رشته مذکور شرکت نمایند.

 

ب- شرایط اختصاصی
1- داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می‌باشند و همچنین معلولین، مجاز به شرکت در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی نمی‌باشند.
2- داوطلبان استخدام در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی می‌بایست درصورت موفقیت در آزمون علمی تخصصی (کتبی) حائز شرایط لازم آزمون عملی(تست ورزش و آمادگی جسمانی) می‌باشد.
3- داوطلبان نمی‌توانند از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه‌های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
4- پذیرفته‌شدگان نهایی موظفند حاکثر ظرف مدت 10 روز کاری پس از اعلام رسمی استانداری آذربایجان شرقی یا شهرداری تبریز از طریق سایت مربوطه نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری برای 7 سال مبنی بر عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته و نیز دستگاه‌های اجرایی دیگر اقدام نمایند. عدم مراجعه و ارائه مدارک لازم در مهلت مقرر به منزله انصراف وی از استخدام تلقی خواهد شد.
5- موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد.
الف- داوطلبانی که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل (1359/6/31 لغایت 1367/5/29) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل.
ب- اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان 5 سال.
پ- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.
ج- داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه، موسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و شرکت‌های تحت پوشش آنها، شرکت‌های بیمه دولتی، شهرداری‌ها، موسسات و شرکت های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت‌های دولتی که مشمول قانون برآنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت‌های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‌کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‌های تحت پوشش آنها از تاریخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته‌اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها لازم به ذکر است سابقه خدمتی افرادیکه در شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری‌ها قرار دارند، مشمول این بند نمی‌باشد، به استثناء کارکنانی که بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه در شرکت‌های طرف قرارداد با شهرداری که تا قبل از ابتدای سال 1390 در واحدها و سازمان‌های آتش‌نشانی اشتغال داشته‌اند.
ج- داوطلبان بومی: به داوطلبانی گفته می‌شود که حداقل دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشد.
• شهر محل صدور شناسنامه داوطلب یا همسر وی با شهر مورد تقاضا استخدام یکسان باشد.
• داوطلب حداقل چهار(4) سال از سنوات تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و یا دانشگاه) را به صورت متوالی یا متناوب در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
• همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (اعم از شاغل و یا بازنشسته) که شهر محل خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
• داوطلب یا پدر، مادر و یا همسر وی، حداقل چهار(4) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند. پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفاً توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است.
تبصره1- مبنای استان یا شهرستان برای تعیین بومی بودن، تقسیمات کشوری در زمان ثبت‌نام می‌باشد.
تبصره2- در صورتیکه شهرداری متقاضی استخدام در شهرستان یا استانی قرار داشته باشد که شهر داوطلب در آن شهرستان و یا استان واقع باشد، داوطلب به ترتیب مشمول مزایای داوطلبین بومی شهرستان و استان خواهد بود.

 

دانلود سوالات آزمون استخدامی آتش نشانی

د- ثبت‌نام و مدارک مورد نیاز
1- داوطلبان می‌توانند تنها در یک رشته شغلی به ترتیب اولویتی که در هنگام ثبت‌نام اعلام می‌نمایند با مراجعه به سایت استانداری آذربایجان شرقی بصورت اینترنتی ثبت‌نام نمایند.
2- شروع ثبت‌نام از ساعت 8 صبح روزسه شنبه مورخ 94/2/1 به مدت 10 روز (ساعت 24 روز پنجشبه مورخ 94 /2/10 و غیر قابل تمدید می‌باشد.
3- داوطلبان استخدام می‌بایست عکس پرسنلی 4×3 خود را با عرض 150 و ارتفاع 200 پیکسل و با فرمت jpg و حداکثر 200 کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.
4- واریز وجه به مبلغ سیصد هزار(300.000) ريال به شماره حساب 0515058559 به نام سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های استان آذربایجان شرقی نزد بانک تجارت شعبه ابوریحان تبریز به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام (ایثارگران از پرداخت 50% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریز وجه مذکور معاف می‌باشند) و اطلاعات فیش واریزی و سایر موارد را در قسمت مربوط به پرداخت وجه ثبت‌نام وارد و نهایتاً پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.
5- زمان برگزاری آزمون استخدامی مورخه 94/3/8 و کارت آزمون از طریق وب سایت استانداری آذربایجان شرقی به آدرس فوق الذکر به داوطلبان ارائه میشود.
1.5- زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون علمی تخصصی از تاریخ 94/2/25 لغایت 94/2/30 می‌باشد.
2.5- زمان برگزاری آزمون علمی تخصصی در تاریخ 94/3/8 برابر دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون علمی تخصصی ساعت 9:30 صبح می‌باشد و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.
3.5- اعلام نتایج آزمون علمی تخصصی متعاقباً از طریق سایت استانداری آذربایجان شرقی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
4.5- همچنین زمان و محل برگزاری مرحله اول آزمون عملی متعاقباً از طریق سایت استانداری آذربایجان شرقی به اطلاع داوطلبان پذیرفته شده آزمون علمی تخصصی خواهد رسید.
6- ارائه مدارک زیر هنگام تکمیل پرونده الزامی است.
• تصویر فرم تکمیل شده درخواست شغل
• اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
• اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه
• اصل و تصویر کارت ملی (پشت و روی کارت)
• اصل و تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت غیر پزشکی
• مستندات ایثارگری و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری‌ها، سازمان‌های وابسته و دهیاری‌ها.
• مستندات مربوط به قهرمانان ورزشی (قهرمان مسابقات المپیک، جهانی، آسیایی، دانشجویان جهان و قهرمانی کشور).
• اصل و تصویر گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین در پست آتش‌نشان (راننده)
• اصل و تصویر گواهینامه رانندگی پایه دو برای کاردان آتش‌نشان.

 

هـ- مواد آزمون تخصصی
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهار گزینه‌ای و به تعداد 120 سوال شامل 90 سوال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط و 30 سوال برای سنجش هوش، سرعت، دقت و استعداد یادگیری با احتساب نمره منفی می‌باشد.

 

و- اعلام نتایج
اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی (آمادگی جسمانی) در سایت رسمی استانداری آذربایجان شرقی بعد از برگزاری آزمون علمی تخصصی اعلام خواهد شد.

 

ز- تذکرات
1- پنج درصد (5%) سهمیه استخدامی به ایثارگران و خانواده‌های آنان شامل رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان، آزادگان کمتر از یکسال اسارت و همسر و فرزندان آنان، جانبازان و همسر و فرزندان آنان و خواهران و برادران شهداء اختصاص دارد. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (5%) به ترتیب امتیاز کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که حد نصاب لازم در آزمون تخصصی و آزمون عملی را کسب نموده باشند انجام خواهد شد.
2- داوطلبان شاغل در واحدها با سازمان‌های آتش‌نشانی شهرداری‌ها، در شهر، شهرستان و استان مورد تقاضا، مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در واحدها یا سازمان‌های آتش‌نشانی شهرداری‌ها تا 120 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون از اولویت استخدام برخوردارند.
3- دهیاران، شهرداران، فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری یا سازمان‌های وابسته، یا فرزندان کارکنان از کارافتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری یا سازمان‌های وابسته، افراد بومی شهر، شهرستان و استان شهر متقاضی استخدام از اولویت استخدام برخوردارند.
4- امتیاز آزمون تخصصی با ضریب یک و آزمون عملی با ضریب دو محاسبه می شود.
5- در صورت مساوی بودن امتیاز کسب شده داوطلبان، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب با شاغلین قراردادی شهرداری و بومی شهر، شهرستان و استان می‌باشد.
6- چنانچه در هر مرحله از آزمون استخدامی محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده است یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد. و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود در این صورت خسارت و هزینه تحمیل شده برابر مقررات از داوطلب اخذ خواهد شد.
7- به مدارک ارسالی توسط دانشجوبان و دارندگان مدرک تحصیلی پایین‌تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته‌های غیر مرتبط و معادل (به استثنای دارندگاه مدرک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده‌اند و گواهی مبنی برادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد. افرادی که مدارک تحصیلی یک مقطع بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارند می‌توانند مشروط به ارائه تعهدنامه مبنی عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در آزمون شرکت نمایند.
8- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت در کلیه مراحل آزمون تخصصی، آزمون عمل و گزینش صورت خواهد گرفت.

 ثبت نام آزمون

دانلود سوالات آزمون استخدامی آتش نشانی


وب سایت: www.tabriz.iran-azmoon.ir