تاریخ درج: دوشنبه 19 مهر 1395
جنسیت: مرد و زن
تخصص و رشته تحصیلی : محدودیتی وجود ندارد
محل استخدام: سراسری
تاریخ انقضا: یک شنبه 25 مهر 1395
استخدام سازمان آموزش و پرورش سال 95 -  شروع ثبت نام

خبر 18مهر 1395 : ثبت نام آزمون آموزش و پرورش

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سومین آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال 1395

دفترچه راهنماي آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش در سومين آزمون متمركز دستگاههاي اجرايي كشور آبانماه سال 1395

 


خبر 1 مهر 1395 : شرایط جذب آزمون آموزش و پرورش

خبرگزاری مهر: خرم آباد – مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی در این وزارت خانه خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، مهناز احمدی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه  مراسم جشن شکوفه ها در جمع خبرنگاران به وجود حدود یک میلیون پرسنل در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: تا چند روز پیش حدود ۱۲.۵ میلیون دانش آموز در سراسر کشور در سامانه «سناد» ثبت نام کردند و پیش بینی می شود تعداد دانش آموزان کشور به حدود ۱۳ میلیون نفر برسد.
وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت نیروهای وزارت آموزش و پرورش را زنان تشکیل می دهند، عنوان کرد: در برخی از استان ها از جمله تهران تعداد بانوان شاغل در آموزش و پرورش بیش از ۵۰ درصد هستند.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش تصویب قانون افزایش مدت مرخصی زایمان برای زنان فرهنگی را از قول های عملی شده وزیر آموزش و پرورش دانست و گفت: مطابق قانون از سال گذشته مقرر شد که مدت مرخصی زایمان زنان فرهنگی به ۹ ماه برسد که اعتبار آن نیز با مشقت و سختی تامین شد.
احمدی یکی دیگر از اقدامات دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش را تلاش برای را تقلیل ساعت کاری زنانی که شرایط خاص دارند، دانست و بیان داشت: قانونی برای کم کردن ساعت کاری زنانی که سرپرست خانوار بوده و همسر آن ها بیماری صعب العلاج دارد و یا مادرانی که فرزند معلول دارند از ۴۴ ساعت کاری به ۳۶ ساعت و با پیگیری دفتر معاونت زنان ریاست جمهوری تصویب شد.
وی افزود: این قانون بعد از تصویب به شورای نگهبان فرستاده شد که ایراداتی مبنی بر مشخص نشدن مسئول پرداخت مابه التفاوت این کاهش ساعت کاری بر آن گرفته شد لذا دوباره به مجلس فرستاده شده و بعد از اصلاح مجددا به شورای نگهبان رفته و اکنون منتظر هستیم که این قانون به دستگاه ها ابلاغ شود.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدام آموزش و پرورش گفت: زمان و شرایط برگزاری این آزمون قرار است از طریق سازمان سنجش اعلام شود همچنین شرایط آزمون، تعداد نیروها و توزیع استانی آن احتمالا اواخر مهر یا اوایل آبان اعلام خواهد شد.
احمدی عنوان کرد: هرگونه استخدام در وزارت آموزش و پرورش و در دولت تدبیر و امید مطابق ضوابط و قوانین و از طریق آزمون صورت گرفته است و طی این مدت هیچ گونه نیرویی با سفارش نماینده یا مسئولین در سیستم آموزش و پرورش جذب نشده است.


اطلاعیه 13 دی 1394 :  اعلام نتیجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۴

کاربران عزیز ضمن آرزوی موفقیت برای شما اعلام میکنیم نتیجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۴ اعلام شده و شما میتوانید با کلیک بر روی دکمه زیر نتایج را مشاهده نمایید.

 

برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان آزمون اینجا کلیک کنید

 

برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان ایثارگر اینجا کلیک کنید

 


 خبر 21 دی ماه 1394 - سال آینده آزمون استخدامی آموزش و پرورش نداریم

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ سال آینده آزمون استخدامی نداریم و ۱۴ هزار نیرویی که به آموزش‌وپرورش وارد می‌شوند از میان فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان هستند.
محمد حسین سلیمی جهرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره استخدام 14 هزار نیرو برای سال تحصیلی آینده در آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده آزمون استخدامی برگزار نمی‌کند.
وی افزود: ‌14 هزار نیرویی که سال آینده به آموزش و پرورش وارد می‌شوند، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان هستند که از مهر 95 شاهد ورود نخستین فارغ التحصیلان این دانشگاه به آموزش و پرورش هستیم.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ عمده افرادی که سال آینده از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می‌شوند، به عنوان معلم به دوره ابتدایی وارد می‌شوند.
به گزارش تسنیم، پیش از این محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، از استخدام 14 هزار نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش برای سال 95 خبر داده بود.
همچنین علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درخصوص استخدام آموزش و پرورش برای سال آینده عنوان کرد:‌صحبت‌های کلی مطرح شده است، فقط باید سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجوز صادر کند. اگر تعداد دقیق استخدام به صورت کتبی در اختیار ما قرار گیرد، اعلام خواهیم کرد. سال آینده آزمون استخدام وزارت آموزش و پرورش زود‌تر از سال‌جاری برگزار می‌شود تا با مشکلی روبرو نشویم.

خبر 21 دی ماه 1394 - ابهاماتی درخصوص تکمیل‌نشدن ۵۱۷ سهمیه در استخدام آموزش و پرورش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:‌ برای ما و داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون استخدامی آموزش وپرورش جای سؤال است که چرا ۵۱۷ ظرفیت استخدامی خالی مانده است و اقدام به جایگزینی آن نشده است.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص خالی ماندن برخی ظرفیت‌ها در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ آموزش و پرورش امسال اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرد که حدود 147هزار نفر داوطلب شرکت در این آزمون بودند در حالی که قرار بود 3هزار و 700 نفر از طریق آزمون پذیرش شوند.
وی افزود:‌ با اعلام نتایج آزمون استخدامی، 3هزار و 183 نفر پذیرفته شدند و 517 ظرفیت خالی مانده، این در حالی است که افراد زیادی، متقاضی استخدام در آموزش و پرورش هستند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:‌ برای ما و داوطلبان شرکت کننده در این آزمون جای سؤال است: چرا این تعداد ظرفیت باید خالی بماند و چرا آموزش و پرورش اقدام به جایگزین کردن ظرفیت‌های خالی‌مانده نکرده است؟
سلیمی در پاسخ به این پرسش "اجرای سیاست بومی‌گزینی در جذب معلم منجر به خالی ماندن ظرفیت‌های استخدامی شده است؟‌" عنوان کرد: بومی‌گزینی به‌تنهایی نمی‌تواند چنین محدودیتی را اعمال کند و مسئولان آموزش و پرورش می‌توانستند از استان‌های همجوار برای تکمیل ظرفیت خالی‌مانده اقدام کنند.
به گزارش تسنیم، آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش روز جمعه 27 شهریور 94 برای ورود 5هزار نفر به دستگاه تعلیم و تربیت برگزار شد و حدود 1.5 ماه بعد یعنی در تاریخ 16 آبان ماه اسامی سه‌برابر ظرفیت پذیرفته شدگان روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. اسامی حدود 10هزار نفر برای انجام مصاحبه علمی به آموزش و پرورش اعلام شد تا از میان آنها 3700 نفر به‌عنوان پذیرفته شدگان نهایی انتخاب شوند (1300 سهمیه اختصاص به خانواده شهدا و ایثارگران دارد) اما در نهایت اسامی 3هزار و 183 نفر به‌عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام شد و بیش از 500 ظرفیت خالی ماند.

خبر 17 دی ماه 1394 - جزییات آمار پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1394

تعداد ۱۷۸ هزار و ۵۳ نفر در آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش سال ۹۴ شرکت کردند که در نهایت ۳ هزار و ۱۸۳ نفر به عنوان پذیرفته شده معرفی شدند.
حسین توکلی – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فهرست اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش سال ۹۴ از ساعت ۱۸ چهارشنبه ۱۶ دی ماه بر روی سایت سازمان منتشر شد.
وی یادآور شد: آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش سال ۹۴ با شرکت تعداد ۱۷۸ هزار و ۵۳ داوطلب که تعداد ۱۰۰ هزار و ۱۲۴ نفر آنان زن و تعداد ۷۷ هزار و ۹۲۲ نفر مرد بودند در  صبح ۲۷ شهریور در ۶۲ شهر برگزار شد.
توکلی افزود: از این تعداد شرکت کننده تعداد ۱۲۷ هزار و ۶۱۸ نفر در جلسه حاضر و ۳۰ هزار و ۴۳۵ نفر غایب بودند . در واقع ۸۲.۹۱ درصد در جلسه حاضر بودند.
وی تاکید کرد: از میان حاضرین جلسه تعداد ۸۳ هزار و ۷۵ نفر زن و تعداد  ۶۴ هزار و ۵۴۳ نفر مرد هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در نهایت تعداد ۳ هزار ۱۸۳ نفر به عنوان پذیرفته شدگان نهایی معرفی شدند که از این تعداد ۶۸۲ نفر زن و ۲ هزار و ۵۰۱ نفر مرد هستند.
توکلی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان ضرورت دارد بر اساس مفاد مندرج اطلاعیه‌ای که همراه فهرست اسامی آن‌ها روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد، نسبت به مشاهده نتیجه خود اقدام کنند.


خبر 16 دی ماه 1394 - اعلام نتيجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1394

 

اعلام نتيجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1394

 


خبر 16 دی ماه 1394 -اطلاعيه اعلام اسامي يك برابر ظرفيت آزمون استخدام پيماني سال 1394 وزارت آموزش و پرورش

باعنايت به برگزاري آزمون استخدام پيماني سال 1394 آموزش و پرورش (موضوع مجوز شماره 13532 مورخ 1394/2/7 سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور)، بدين وسيله نتايج آزمون مزبور اعلام مي‌گردد. اين افراد مكلفند به منظور طي ساير مراحل قبل از استخدام (بررسي صلاحيت‌هاي عمومي، گواهي عدم سوء پيشينه، آزمايشات و معاينات پزشكي، تشكيل پرونده استخدامي و آموزش دوره مهارت‌آموزي) به شرح ذيل اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه درخصوص نتايج آزمون سوالاتي دارند مي توانند مراتب را كتباً به امور اداري و تشكيلات استان ذيربط حداكثر تا تاريخ 94/10/22 ارسال نمايند.

1- سهميه‌هاي قانوني مندرج در اطلاعيه آزمون استخدام پيماني مربوط به سهميه ايثارگران اعمال شده است كه اسامي آنان براي طي ساير مراحل قبل از استخدام (بررسي صلاحيت‌هاي عمومي، آزمايشات و معاينات پزشكي) به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌هاي ذيربط اعلام گرديده است. 

دعوت به گزينش (بررسي صلاحيت‌هاي عمومي)، انجام معاينات پزشكي، و .... به منزل پذيرش نهايي نبوده و نتيجه پس از طي مراحل مربوط اعلام خواهد شد. 

مرحله‌ي اول: بررسي صلاحيت‌هاي عمومي

افراد واجد شرايط يك برابر ظرفيت كه اسامي آنان در سايت سازمان سنجش آموزش كشور(www.sanjesh.org) اعلام شده است، مي‌بايد براي پيگيري امور مربوط به بررسي صلاحيت‌هاي عمومي خود، به هسته گزينش آموزش و پرورش استان محل خدمت تعيين شده، مراجعه نمايند. لازم به ذكر است داوطلبان قبل از مراجعه حضوري به هسته گزينش، اقدامات ذيل را انجام دهند: 

1) پس از چاپ «فرم اطلاعات فردي» از سايت دبيرخانه هيأت مركزي گزينش به نشاني www.gozinesh.medu.ir نسبت به تكميل دقيق فرم و الصاق يك قطعه عكس به آن اقدام و به همراه تصوير كليه صفحات شناسنامه و كارت ملي، حداكثر ظرف مدت 48 ساعت از تاريخ انتشار اسامي، به وسيله پست پيشتاز به آدرس هسته‌هاي گزينش آموزش و پرورش استان محل خدمت خود ارسال و يا به صورت حضوري تحويل نمايند. لازم است در تكميل فرم اطلاعات فردي، دقت كافي معمول گردد. بديهي است مسئوليت هرگونه نقص و نارسايي در تكميل فرم به عهده فرد خواهد بود. 

2) عدم تكميل فرم اطلاعات فردي و يا عدم ارسال به موقع آن به هسته گزينش آموزش و پرورش استان محل خدمت، به منزله انصراف از استخدام در آموزش و پرورش تلقي مي‌گردد. 

مرحله‌ دوم: آزمايشات و معاينات پزشكي و تشكيل پرونده استخدامي

1) معاينات پزشكي و ... و تشكيل پرونده استخدامي افراد واجد شرايط معرفي شده به اداره كل آموزش و پرورش استان محل خدمت، همزمان با بررسي صلاحيت‌هاي عمومي صورت مي‌پذيرد. بر اين اساس داوطلب واجد شرايط، پس از انتشار اسامي درسايت سازمان سنجش آموزش كشور، بايد به حوزه امور اداري اداره كل آموزش و پرورش استان محل خدمت تعيين شده، مراجعه و با اخذ معرفينامه، نسبت به انجام معاينات پزشكي، گواهي عدم سوء پيشينه و ....به منظور تشكيل پرونده استخدامي با رعايت ساير قوانين ومقررات مربوط اقدام نمايد.

2) عدم مراجعه داوطلب در مهلت مقرر براي پيگيري امور مذكور به منزله انصراف از درخواست استخدام در آموزش و پرورش تلقي خواهد شد.

مرحله‌ سوم: دوره مهارت آموزي

در صورت تاييد صلاحيت‌هاي عمومي، انجام آزمايشات و معاينات پزشكي و ... و تشكيل پرونده استخدامي، اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي روي سايت اداره كل آموزش و پرورش استان محل خدمت تعيين شده قرار خواهد گرفت. پذيرفته‌شدگان مكلفند پس از انتشار اسامي، به منظور ثبت‌نام و شركت در دوره مهارت‌آموزي به شرح ذيل، در مهلت تعيين شده اقدام نمايند.

1) رشته‌هاي شغلي هنرآموز (الكترونيك، الكترونيك، تأسيسات، صنايع فلزي، علوم دامي، علوم زراعي و باغي، ماشين‌هاي كشاورزي، صنايع غذايي، مكانيك خودرو، گرافيك، ساختمان، نقشه‌برداري، حسابداري، ساخت و توليد، صنايع شيميايي، كامپيوتر، نقشه‌كشي عمومي صنعتي، نقشه‌كشي معماري، طراحي و دوخت، صنايع دستي و انيميشن) ‌و رشته‌هاي شغلي استادكار (الكترونيك، الكتروتكنيك، صنايع چوب، تأسيسات، صنايع فلزي، متالوژي، مكانيك خودرو، امور زراعي و باغي، امور دامي، ماشين‌هاي كشاورزي، صنايع غذايي، ساختمان، نقشه‌برداري، صنايع شيميايي، كامپيوتر، ساخت و توليد، نقشه‌كشي عمومي (صنعتي)، چاپ، طراحي و دوخت، سراميك و صنايع نساجي) به سايت دانشگاه تربيت دبير شيهد رجايي www.srttu.edu مراجعه نمايند.

2) رشته‌هاي شغلي آموزگاري و دبيري (ابتدايي، دبير تربيت بدني، دبير رياضي، دبير زيست شناسي، دبير عربي، دبير فيزيك، دبير زبان و ادبيات فارسي، دبير ديني و قرآن، دبير زبان انگليسي، دبير شيمي، دبير علوم اجتماعي، مراقب سلامت، مربي پرورشي و آموزگار استثنايي) به سايت دانشگاه فرهنگيان به نشاني www.cfu.ac.ir مراجعه نمايند.

اداره كل اداري و تشكيلات وزارت آموزش و پرورش

 خبر 16 دی ماه 1394 -اسامی ۳هزار و ۱۸۳ پذیرفته‌شده نهایی آزمون استخدامی ساعت ۱۸ اعلام می‌شود

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به انتشار اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی ساعت 18 امروز (چهارشنبه)، بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و ضرورت دارد تمام افراد براساس مفاد اطلاعیه‌ای که همراه فهرست اسامی آنها منتشر می‌شود، اقدام کنند.

 

وی تعداد پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش را 3 هزار و 183 نفر اعلام کرد.


خبر 16 دی ماه 1394 - اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش امشب از سوی سازمان سنجش

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌به احتمال بسیار زیاد نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش امشب از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.
سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که نتایج آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش چه زمانی اعلام می‌شود؟‌اظهار داشت: به احتمال ۹۹ درصد نتایج نهایی این آزمون امشب از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود البته این احتمال وجود دارد که پنجشنبه نیز اعلام شود.
وی افزود:‌سازمان سنجش اسامی نهایی ۳۷۰۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را اعلام می‌کند البته برخی از ظرفیت‌ها خالی مانده است که باید مشخص شود.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ نامه‌ای را به سازمان سنجش ارسال کرده و خواسته‌ایم تا لیست دقیق ظرفیت‌های خالی مانده را به آموزش و پرورش اعلام کند.


خبر 12 دی ماه 1394 - استخدام کشوری آموزش‌وپرورش را به هم می‌ریزد

عضو سابق شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه پذیرش از بوم برای بوم مشکلات ساماندهی نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش را حل می‌کند، گفت: استخدام کشوری آموزش‌وپرورش را به هم می‌ریزد.
غلامرضا عبدالوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص پذیرش معلم از بوم برای بوم اظهار داشت: این طرح خوبی است که باعث می‌شود در هر منطقه از کشور، نیروهایی از همان منطقه معلم شده و فعالیت کنند.
وی افزود: آموزش و پرورش چند سالی است که شعار پذیرش نیرو از بوم برای بوم را سرمی‌دهدو اگر بتواند این طرح را اجرا کند بسیاری از مشکلات ساماندهی نیروی انسانی حل می‌شود. بوم تعاریف مختلفی دارد و می‌تواند شهرستان، استان یا منطقه‌ای را شامل شود که سه یا چهار استان همجوار را در برمی‌گیرد.

عضو سابق شورای عالی آموزش و پرورش گفت:‌ اجرای طرح پذیرش از بوم برای بوم نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی است. هم‌اکنون در شهرهای بزرگ 50 هزار معلم اضافه داریم و از سوی دیگر در شهرهای محروم با کمبود معلم مواجه هستیم از سوی دیگر 13 میلیون دانش‌آموز داریم که با تعداد 800 هزار معلم می‌توان آنها را اداره کرد اما هم‌اکنون حدود یک میلیون معلم داریم.
برخی معلمان در مناطقی حقوق می‌گیرند که نیازی به وجود آنها نیست

عبدالوند بیان کرد:‌ برخی معلمان هستند که از آموزش و پرورش حقوق می‌گیرند و در جاهایی زندگی می‌کنند که به وجود آنها نیاز نیست و ضرورت دارد تا در مناطق دیگری فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه استخدام کشوری آموزش و پرورش را به هم می‌ریزد،‌عنوان کرد: چرا باید نیروی تهران و سیستان و بلوچستان در یک ردیف استخدامی قرار داشته باشند؟ آموزش و پرورش می‌تواند برای مناطق بودجه‌ای تعریف و اعلام کند که نیروها راخودشان تامین کنند و اگر زمانی نیرو تصمیم گرفت به شهرهای بزرگ برود، پایان خدمتش را اعلام کنند.
عضو سابق شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد:‌ در استخدام کشوری افراد تلاش می‌کنند تا خود را از مناطق محروم به شهرهای بزرگ منتقل کنند. در استخدام اخیر، آموزش و پرورش قبل از انتشار آگهی استخدام باید چاره‌ای می‌اندیشید که اگر در پذیرش از بوم برای بوم برای برخی ظرفیت‌ها نیروی متخصص در منطقه‌ای وجود نداشت و ظرفیت خالی ماند چه باید کرد.

خبر 12 دی ماه 1394 - ۴۰۰ نفر از متقاضیانِ استخدام، حد نصاب علمی را کسب نکردند

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش از اخذ مجوز ردیف استخدامی برای استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در راستای توجه بیشتر دولت به مناطق محروم قرار است؛ ۵۰۰ ردیف استخدامی به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یابد که در حال حاضر به تایید دولت رسیده است.
محمد سلیمی جهرمی (رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، از خالی ماندن ۴۰۰ ظرفیت استخدام خبر داد و گفت: از ۵ هزار نفری که قرار بود؛ از طریق برگزاری آزمون استخدامی به دانشگاه فرهنگیان وارد شوند و پس از تایید صلاحیت در آموزش و پرورش استخدام شوند، ۴۰۰ ظرفیت خالی مانده است.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش علت خالی ماندن این ظرفیت را، نداشتن شرایط لازم افراد برای استان مربوطه عنوان کرد و گفت: اسامی ۴۶۰۰ پذیرفته شده‌ نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش هفته آینده اعلام می‌شود.

جهرمی اضافه کرد: بیشتر ظرفیت باقی مانده مربوط به استان‌های محروم به خصوص استان سیستان و بلوچستان است؛ چرا که ما می‌خواستیم حساسیت بیشتری برای انتخاب افراد متناسب با نیاز استان‌ها داشته باشیم، ضمن اینکه حد نصاب علمی و یا مصاحبه را کسب نکرده بودند.
وی با اشاره به این مطلب که ۴۰۰ ظرفیت خالی مانده را برای آزمون استخدامی بعد کنار می‌گذاریم، از آغاز کلاس‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان برای پذیرفته شدگان آزمون از اواخر دی ماه خبر داد.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش همچنین به اخذ مجوز ردیف استخدامی برای استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در راستای توجه بیشتر دولت به مناطق محروم قرار است؛ ۵۰۰ ردیف استخدامی به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یابد که در حال حاضر به تایید دولت رسیده است.
جهرمی در ادامه تاکید کرد: در راستای اجرای سیاست بومی گزینی، تمام این ۵۰۰ نفر از خود استان سیستان و بلوچستان به کار گرفته خواهند شد؛ از سوی دیگر نیز هنوز نوع و نحوه گزینش این افراد مشخص نشده است و در حال برنامه ریزی هستیم.
 

خبر 9 دی ماه  1394 اعلام اسامی ۴۶۰۰ پذیرفته‌شده آزمون استخدامی در هفته آینده

به گزارش نامه نیوز، محمدحسین سلیمی جهرمی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش به دلیل خالی ماندن برخی از ظرفیت‌ها و تلاش برای تکمیل ظرفیت‌های خالی مانده با تأخیر اعلام شد.
وی افزود: طبق اعلام امور اداری وزارت آموزش و پرورش، نتایج برای جمع‌بندی و بررسی نهایی به استان‌ها ارسال شده است و احتمالاً تا دوشنبه هفته آینده اعلام خواهد شد.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اسامی ۴۶۰۰ پذیرفته شده نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته آینده اعلام خواهد شد و پس از آن روند گزینش شروع می‌شود. دوره‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان نیز از اواخر دی آغاز می‌شود و از فرصت تابستان نیز برای آموزش این افراد استفاده خواهد شد.
سلیمی جهرمی بیان کرد:‌ ۴۰۰ ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش خالی ماند که در بخشی از این ظرفیت‌ها نیروی حد نصاب علمی و یا حد نصاب مصاحبه وجود نداشته است، بنابراین نیرویی برای آن ظرفیت مشخص نشده است. 


خبر 9 دی ماه 1394 تکلیف سهمیه های استخدامی آموزش و پرورش مشخص نیست

محمد فاضل در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تکلیف ظرفیت های خالی آزمون استخدامی ۵ هزار نیرو وزارت آموزش و پرورش، گفت: در این زمینه افقی مشخص نشده است، لذا نمی توانیم اظهار نظر کنیم اما ازحداکثر ظرفیت استخدامی وزارت آموزش و پرورش استفاده خواهیم کرد.


وی افزود: برای استخدام ضوابطی را سازمان مدیریت تعیین می کند که سازمان های دیگر موظف به اجرای و رعایت آن هستند، ما نمی توانیم افرادی را که از نظر سن، مدرک تحصیلی شرایط استخدام را ندارند حتی اگر ظرفیت خالی هم داشته باشیم استفاده کنیم.
مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در آزمون استخدامی تعداد شرکت کنندگان آمار بالایی داشت و در استان ها اگر ظرفیت خالی ماند به دلیل اینکه واجد شرایط کم داشته ایم بنابراین از اختیارات ما نیست که از افرادی که شرایط آنها مطابق با ضوابط سازمان مدیریت نیست استفاده کنیم بلکه باید قانون را رعایت کنیم.


فاضل تصریح کرد: نتایج نهایی آزمون از سوی سازمان سنجش اعلام می شود و بلافاصله پس از اعلام نتایج دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان گذاشته می شود، قطعا آنها در سال تحصیلی آینده مشغول تدریس می شوند. 


خبر 8 دی ماه 1394 آموزش و پرورش سال آینده استخدام نیرو خواهد داشت

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سیاست بومی‌گزینی در پذیرش نیرو به‌طور جدی اعمال خواهد شد، گفت:‌ آموزش و پرورش سال آینده استخدام نیرو خواهد داشت.

به‌گزارش پانا شهر تهران، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم گردهمایی معاونین پژوهش و برنامه‌ریزی استان‌ها در محل باشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران در خصوص سیاست بومی‌گزینی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و خالی ماندن برخی ظرفیت‌ها، اظهار داشت: سیاست جدی آموزش و پرورش پذیرش نیرو از بوم برای بوم است و در شروع کار ممکن است در برخی مناطق با توجه به جنسیت مورد نیاز ما نیروی لازم وجود نداشته باشد.

وی افزود: آموزش و پرورش سیاست پذیرش از بوم برای بوم را دنبال می‌کند؛ چرا که ا گر این سیاست اعمال شود، نیروهای باتجربه در مناطق محروم باقی می‌مانند و کیفیت آموزش در این مناطق ارتقاء پیدا خواهد کرد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال در پذیرش دانشگاه فرهنگیان و استخدام 5 هزار نیرو سیاست بومی‌گزینی را اعمال کردیم.
فانی در خصوص جذب 14 هزار نیرو در آموزش و پرورش در سال آینده عنوان کرد: در این رابطه صحبت‌های کلی را با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داشتیم و برای سال آینده استخدام نیرو خواهیم داشت اما هنوز تعداد آن به‌صورت قطعی مشخص نیست.
وی افزود: آزمون استخدامی بعدی را زودتر برگزار خواهیم کرد و در این خصوص در حال مذاکره هستیم و به محض اینکه آمار دقیق مشخص شود آن را اعلام خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعطیلی مدارس به‌دلیل آلودگی هوا و لطمه خوردن به درس دانش‌آموزان اظهار داشت: ما نیز با این موضوع موافق هستیم اما برای تمام مسئولان کشور سلامت دانش‌آموزان مهم است اما از مستولان درخواست می‌کنیم اقدامات دیگری را برای مقابله با آلودگی هوا انجام دهند و تمام اقدامات را منوط به تعطیلی مدارس نکنند که این درخواست را در کمیته اضطرار هوا نیز مطرح کرده‌ایم.

خبر 29 آذرماه  1394 مشخص نشدن تاریخ اعلام نتایج آزمون استخدامی

دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال تکمیل ظرفیت در آزمون‌ها هستیم و هدفمان این است که ظرفیت 5 هزار نفری که به دنبال استخدامشان بوده‌ایم، محقق شود. طبق جلسه‌ای که دیشب در وزارتخانه‌ داشتیم، امیدواریم این روند تکمیل ظرفیت هرچه زودتر طی شود.از آنجایی که باید بین سه نهاد آموزش و پرورش سازمان مدیریت ، و سازمان سنجش آموزش کشور هماهنگی ایجاد شود به طور دقیق نمی‌توانیم تاریخی را برای اعلام نتایج آزمون استخدامی مطرح کنیم ولی به طور جدی دنبال زودتر اعلام شدن این نتایج می‌باشیم .

 

وی ادامه داد: برای اینکه این وقفه جبران شود، دوره آموزشی افراد را در تابستان سال آینده ادامه می‌دهیم.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص وظیفه این سازمان در انتخابات بیان کرد: وظیفه آموزش و پرورش و رسالت اصلی آن تشویق مردم ،‌دانش آموزان و اولیا آنها به حضور پرشور در انتخابات اسفند ماه 94 است. بدون اینکه جانبداری خاصی از جناحهای مختلف شود. هر فردی که در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انتخاب شود، مورد احترام ما و جامعه است و مسئله مهم حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو می‌باشد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه سازمان دانش‌آموزی تقویت تربیت اجتماعی سیاسی دانش‌آموزان است که یکی از ساحت شش‌گانه در سند تحول آموزش و پرورش می‌باشد و لذا ما از طریق مربیان در سازمان دانش‌آموزی و امور تربیتی این تربیت سیاسی اجتماعی را دنبال می‌کنیم و به نظر می‌رسد که بتوانیم در حدی که از آموزش و پرورش انتظار است، مردم را برای حضور هرچه پرشورتر در انتخابات تشویق کنیم.
 
 

 
آگهی 1394/09/16  
 
مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش گفت:مرحله اول گزینش و اعلام نمرات علمی مصاحبه انجام و اسامی به سازمان سنجش ارسال شد و حدود 20 روز دیگر نتایج نهایی این آزمون اعلام می شود.
شاپور محمدزاده در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار داشت: نتایج مصاحبه علمی داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال شد و حدود 10 روز کاری پس از اعلام نتایج مصاحبه از سوی وزارت آموزش و پرورش، سازمان سنجش با محاسبه 70 درصد از آزمون و 30 درصد ، نتایج نهایی اعلام می شود.
وی افزود: در صورتی که فردی از این 5 هزار نفر نتواند از نظر گزینش نتایج لازم و مطلوبی را کسب کند از نفرات بعدی گزینش خواهد شد.
مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش گفت: گزینش این افراد که از اسامی آنها از سازمان سنجش بررسی و به ما اعلام می شود حدود 20 روز به طول خواهد انجامید و در نهایت اسامی آنها اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: حدود 3 هزار و 700 نفر از این پذیرفته شدگان نهایی در دانشگاه فرهنگیان و 1300 نفر خانواده معظم ایثارگران و شهدا در دانشگاه شهید رجایی برای طی دوره یکساله معرفی خواهند شد.
محمدزاده تصریح کرد: کسانی موفق خواهند شد که در سال تحصیلی 95-96 وارد کلاس شوند که در پایان شهریور ماه بتوانند گواهی نامه قبولی دوره یکساله را کسب کنند و مهارت لازم را برای معلمی داشته باشند.
وی ادامه داد: شاید دوره یکساله ای که ما برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی در نظر گرفته باشیم مقداری به دلیل برخی مشکلات طبق برنامه ریزی پیش نرود و طی برنامه هایی که ما داشتیم قرار بود از اول آبان ماه این دوره آغاز شود.
مدیرکل گزینش آموزش و پرورش تصریح کرد: به هر حال پس از اعلام نتایج کلاسها به سرعت برگزار خواهد شد و تلاش همه مسئولان این است که تحت هر شرایطی این پذیرفته شدگان برای سال 95 در کلاسهای درس حاضر شوند.

 


آگهی 1394/09/10

محمدحسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت پذیرفته ‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش، اظهار داشت: نتایج مصاحبه با پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت متقاضی استخدام در آموزش و پرورش مجدداً به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: این نتایج جمع بندی شده است و در یکی دو روز آینده به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد تا در نهایت نتایج کلی آزمون استخدامی این وزارتخانه اعلام شود.

سلیمی جهرمی در خصوص زمان اعلام نتایج کلی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، خاطرنشان کرد: این موضوع محاسباتی دارد که باید انجام شود تا در نهایت یا همان 5 هزار نفر کلی به همراه نفرات سهمیه‌ای و یا 3 هزار و 700 نفری که در آزمون شرکت داشتند، پذیرفته شده نهایی خواهند بود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: اسامی تمامی افرادی که چند برابر ظرفیت پذیرفته شده بودند پس از انجام مصاحبه توسط آموزش و پرورش به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد تا مبنای پذیرش نهایی 30 درصد مصاحبه و 70 درصد نتیجه آزمون باشد.

 


آگهی 1394/08/25

محمدحسن سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که آخرین وضعیت مصاحبه و گزینش پذیرفته‌شدگان 3 برابر ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش چگونه است، اظهار داشت: در هفته جاری مدارک پذیرفته‌شدگان بررسی می‌شود و آنهایی که مدرک‌شان تأیید می‌شود برای مصاحبه دعوت می‌شوند و پس از آن نتایج به سازمان سنجش ارسال شده و نتیجه نهایی از طریق این سازمان اعلام خواهد شد.

سلیمی جهرمی در پاسخ به این پرسش که «آیا نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید از طریق سازمان سنجش اعلام شود»، خاطرنشان کرد: بله، تاریخ این موضوع هم بستگی به سازمان سنجش دارد، زیرا نمره‌ها مجدداً به سازمان سنجش خواهد رفت و با نمره کتبی پذیرفته شدگان ترکیب می‌شود.

وی افزود: 70 درصد آزمون کتبی و 30 درصد نمره مصاحبه در نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان مؤثر است و پس از اعلام نتایج نهایی، مراحل گزینش آغاز خواهد شد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش تصریح کرد:  این افراد پس از اعلام نتایج نهایی به گزینش معرفی خواهند شد و در تلاش هستیم تا روند بررسی مدارک هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی افزود: مطابق با قانون استخدامی 70 درصد نمره آزمون و 30 درصد نمره مصاحبه در پذیرش مؤثر است و بر اساس حاصل جمع این دو نمره، اعلام نتیجه می‌شود و پس از اعلام نتایج، مسیر گزینش دنبال خواهد شد.

سلیمی جهرمی در پاسخ پرسش دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شد گزینش پذیرفته‌شدگان همراه با مصاحبه انجام خواهد شد و آیا این موضوع صحت دارد، تصریح کرد: خیر، اکنون 3 برابر ظرفیت مورد نیاز اعلام پذیرش اولیه کرده‌ایم و نمی‌توانیم تمام این افراد را گزینش کنیم؛ تعدادی که نمره آنها بالاتر می‌شود، نسبت به سایرین انتخاب و از آن 3 هزار و 700 نفر مورد نیاز گزینش انجام می‌شود.

 


آگهی 1394/08/16

 
بدين وسيله باطلاع داوطلبان شركت كننده در آزمون استخدامي اين وزارتخانه مي رساند، وضع علمی داوطلبان دررابطه با اینکه حد نصاب رادارا می باشند یاخیر درسایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org مشخص شده است. و از بین داوطلبان دارای حد نصاب آن دسته از داوطلبانی که در ردیف چند برابر ظرفیت قرار گرفته اند به عنوان داوطلب مجاز به شرکت درمراحل بعدی (مصاحبه وگزینش ) مشخص شده اند، لذا اين قبیل داوطلبان ( داوطلبان مجاز ) لازم است بمنظور كسب اطلاع از تاريخ، محل بررسي مدارك و مكان برگزاري مصاحبه از تاريخ 1394/8/20 به سايت آموزش و پرورش به نشاني www.medu.ir  مراجعه نمايند. ضمناً داوطلبانی که درخصوص نتیجه آزمون تستی سوالاتی دارند می توانند حداکثر تاتاریخ 94/8/26 مراتب را کتباً به اموراداری وتشکیلات استان ذیربط ارسال واز مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند.بدیهی است به مکاتباتی که بعد از تاریخ فوق صورت گیرد، ترتیب اثر داده نخواهد شد. 
 
 
 
 

آگهی 1394/08/14

 
قابل توجه داوطلبان گرامی با توجه به نظر وزارت آموزش و پرورش ،نتايج آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش روز شنبه 94/08/16 اعلام خواهد شد
 
 

 
آگهی 1394/08/12
 
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج آزمون استخدام فرهنگیان تا آخر هفته مشخص خواهد شد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره اعلام نتایج آزمون استخدامی فرهنگیان گفت: نتایج اولیه آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش سال 94 تا آخر هفته اعلام خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه هنوز زمان دقیق و روز اعلام نتایج در این هفته مشخص نشده است، افزود:  به طور حتم تا آخر هفته نتایج را اعلام خواهیم کرد.

گفتنی است مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون در اواخر مهر ماه و اوایل آبان خبر داده بود.
 
 

آگهی 1394/08/05

 
مشاور عالی سازمان سنجش از زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی پیمانی مشاغل آموزش و پرورش ‌خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان افزود: نتایج اولیه آزمون استخدامی پیمانی مشاغل آموزش و پرورش در هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی افزود: در این آزمون 30 درصد از سهم پذیرش مربوط به‌ مصاحبه داوطلبان و 70 درصد مربوط به سهم آزمون است.
توکلی ‌در پایان گفت: تاریخ قطعی برای اعلام نتایج در آزمون استخدامی ‌پیمانی مشاغل آموزش و پرورش سال 94 از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ قرار بود نتایج این آزمون اواخر مهرماه اعلام شود که به هفته دوم آبان موکول شد.

 

 


آگهی 1394/07/12

سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص شده است؟»، اظهار داشت: بر اساس صحبت‌های انجام شده با سازمان سنجش و قرارداد منعقد شده، اواخر مهر ماه زمان اعلام نتایج است.

وی افزود: سازمان سنجش به آموزش و پرورش اعلام کرد که اواخر مهر ماه حداکثر زمان برای مشخص شدن نتایج آزمون استخدامی است و در صورت امکان، این کار زودتر انجام می‌شود.

بطحایی ادامه داد: اگر نتایج سریع‌تر اعلام شود، کار مصاحبه و گزینش انجام خواهد شد تا دانشجویان پذیرفته شده، سال تحصیلی خود را سریع‌تر آغاز کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سریعاً به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد؟»، خاطرنشان کرد: خیر، احکام استخدامی این دسته از افراد پس از اتمام تحصیلات، یعنی از مهر 95 صادر خواهد شد.

بطحایی افزود: این یکسال که دوره آموزشی را سپری می‌کنند جز سنوات خدمت آنها محاسبه نمی‌شود و تعهد خدمت از آنها گرفته نمی‌شود و افرادی که این دوره آموزشی را با موفقیت سپری کنند به استخدام پیمانی آموزش و پرورش در خواهند آمد.

 


آگهی 1394/06/30

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه نتایج آزمون استخدامی ۳۰ مهر یا اول آبان توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود، گفت: هفته نخست آبان نیز کار گزینش و مصاحبه تخصصی توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود.

سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که نتایج آزمون استخدامی این وزارتخانه چه زمانی اعلام می‌شود؟‌اظهار داشت:‌طبق تفاهم با سازمان سنجش مقرر شد تا نتایج ۳۰ مهر یا اول آبان اعلام شود.
وی افزود:‌ طبق قانون سازمان سنجش باید تا سه برابر ظرفیت اعلام نتیجه کند، پس از آن اقدامات مربوط به مصاحبه تخصصی و گزینش توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت:‌۳۰ درصد سهم پذیرش مربوط به مصاحبه تخصصی و ۷۰ درصد سهم آزمون است که نتایج این دو با یکدیگر،  نفرات پذیرفته شده را مشخص می‌کند. انجام این مراحل برای هر نفر حدود ۱۴۰ هزار تومان هزینه دارد.
حسینی بیان کرد: بعد از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش،  آموزش و پرورش در نیمه نخست آبان کار گزینش و مصاحبه را انجام می‌دهد و پس از اعلام نتایج دوره‌های آموزشی توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود که جلسات مربوطه در این زمینه در حال برگزاری است و تلاش می‌کنیم از اواخر آبان یا اوایل آذر دوره‌های آموزشی را برگزار کنیم.

 


آگهی 1394/06/28

محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا به غیر از نفراتی که از طریق آزمون استخدامی وارد آموزش و پرورش می‌شوند، امکان جذب در این دستگاه از طریق دیگر وجود دارد؟»، اظهار داشت: بله، امسال در مهر از دو طریق، ورودی نیروی انسانی به آموزش و پرورش خواهیم داشت.

وی افزود: روش نخست پنج هزار نفری هستند که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند و از طریق آزمون استخدامی پذیرش می‌شوند و پس از آن یکسال دوره آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان سپری می‌کنند و از مهر سال ۱۳۹۵ استخدام پیمانی آموزش و پرورش می‌شوند.
بطحایی به روش دومی که قرار است تعدادی نیرو جذب آموزش و پرورش شود اشاره و خاطرنشان کرد: روش دوم رویه سابقی است که از طریق دانشگاه فرهنگیان نیرو جذب آموزش و پرورش می‌شد که این کار ادامه خواهد داشت.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: امسال نیز پنج هزار نیرو از طریق کنکور سراسری که دارای مدرک دیپلم هستند از مهر ماه جذب آموزش و پرورش شده و به مدت چهار سال در دانشگاه فرهنگیان به تحصیل و آموزش خواهند پرداخت.


وی گفت: این افراد از وقتی که وارد آموزش و پرورش شوند استخدام می‌شوند و حقوق آنها نیز برقرار خواهد شد.

 


 

آگهی 1394/06/26

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان  اظهار داشت: آزمون استخدامی پیمانی مشاغل آموزش و پرورش سال 94 برای تعداد 178 هزار و 24 داوطلب که از این تعداد 100 هزار 109 نفر زن و 77 هزار و 915 نفر مرد می‌باشند در صبح فردا جمعه 27 شهریور ماه در 62 شهرستان مختلف کشور و حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد. 

 
وی افزود: به هر یک از داوطلبان دو بسته‌ی آزمون ارائه می‌شود، دفترچه‌ی کلیه داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبان و نام و نام خانوادگی آن‌ها بر روی جلد دفترچه درج گردیده است. 
 
توکلی در ادامه گفت: دفترچه آزمون عمومی (دفترچه شماره 1) شامل عنوانهای شغلی حاوی 110 سوال است که داوطلبان باید به مدت 130 دقیقه به سوالات عمومی پاسخ بدهند. 
 
وی همچنین تاکید کرد: تعداد سوالات تخصصی در دفترچه تخصصی (دفترچه شماره 2) در هر یک از عنوان های شغلی بر روی جلد دفترچه سوالات درج شده که داوطلبان باید به سوالات تخصصی خود به مدت 90 دقیقه پاسخ بدهند. 
 
مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد: برای پاسخگویی به سوالات 1 پاسخنامه به هر داوطلب تعلق می گیرد. 
 
مشاور عالی سازمان سنجش در پایان گفت: فرآیند برگزاری این آزمون از ساعت 8:30 دقیقه صبح فردا 27 شهریور ماه آغاز و درهای ورودی حوزه‌های امتحانی ساعت 8 صبح بسته خواهد شد. 
 
توصیه می‌شود داوطلبان قبل از بسته شدن درهای حوزه‌های امتحانی در جلسه حاضر باشند و برای شرکت همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و اصل کارت ملی و شناسنامه عکس دار خود را فراموش نکنند. 

  

دریافت کارت آزمون استخدامی سازمان آموزش و پرورش

بسته ویژه ی نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دفترچه سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش

نمونه سوالات آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش

 

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبانی که در آزمون استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۴ ثبت‌نام نموده‌اند بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور می‌رساند آزمون کلیه داوطلبان در صبح روز جمعه مورخ ۹۴/۶/۲۷ در ۶۲ شهرستان (مرکز استان و برخی شهرستانها) به شرح مندرج در جدول شماره ۱ این اطلاعیه برگزار می‌گردد. نظر این داوطلبان را به موارد ذیل معطوف می دارد:

نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون 

کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از روز سه شنبه مورخ ۹۴/۶/۲۴ برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، کد ملی، سال تولد و …) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.


وزارت آموزش و پرورش به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد و کارآمد مورد نیاز، براساس مجوز شماره ۱۳۵۳۲- ۹۴/۲/۷ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس­ جمهور و در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری حدود ۳۷۰۰ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندهای عمومی و تخصصی در تاریخ ۹۴/۶/۲۷ طبق شرایط ذیل به صورت پیمانی در مشاغل آموزشی استخدام می­نماید.

لینک ثبت نام در آزمون استخدامی

دفترچه راهنمای ثبت نام

بسته ویژه ی نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دفترچه سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش

نمونه سوالات آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش

 


وزارت آموزش و پرورش به منظور تأمين نيروي انساني متعهد و كارآمد مورد نياز، براساس مجوز شماره 13532- 94/2/7 معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس­ جمهور و در چارچوب قانون مديريت خدمات كشوري حدود 3700 نفر از افراد واجد شرايط را از طريق برگزاري آزمون توانمندهاي عمومي و تخصصي در تاريخ 94/6/27 طبق شرايط ذيل به صورت پيماني در مشاغل آموزشي استخدام مي­نمايد.

 

شرايط عمومي استخدام ­­­­­­­:
- داشتن تابعيت جمهوري اسلامي ايران
- اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان رسمي كشور مصرح در قانون اساسي
- التزام به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
- دارا بودن كارت پايان خدمت وظيفه عمومي يا معافيت دائم از خدمت (ويژه آقايان­­­)
- عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر
- نداشتن سابقه محكوميت جزائي موثر
- حداكثر سن داوطلبان داراي مدرك تحصيلي فوق­ ديپلم 25، ليسانس 30، فوق ­ليسانس و بالاتر 35 سال.
- داشتن سلامت جسماني و رواني و توانائي براي انجام كاري كه استخدام مي­­­­­شوند. برابر ضوابط آموزش و پرورش كه در مرحله مصاحبه مورد سنجش قرار مي­گيرد.
- داوطلبان استخدام نبايد از مستخدمين رسمي، ثابت و پيماني دستگاههاي اجرايي و يا بازخريد خدمت آنها باشند.
- نداشتن ممنوعيت از خدمات دولتي به موجب آراء مراجع قضائي و يا ذيصلاح.
 
تذكر: ملاك عمل براي محاسبه تاريخ گواهي فراغت از تحصيل، معافيت دائم و پايان خدمت نظام وظيفه عمومي و محاسبه سن داوطلبان، آخرين روز مهلت ثبت­نام مي­باشد.
موارد ذيل به شرط ارائه تاييديه معتبر به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف) جانبازان، آزادگان - فرزندان و همسر شهدا - فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر-   فرزندان و همسر آزادگان كه حداقل يكسال سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه، از شرط حداكثر سن معاف مي­باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل : پدر، مادر، خواهر و برادر) تا ميزان 5 سال.
ج) رزمندگان كمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به ميزان مدت حضور در جبهه.
د) داوطلباني كه به صورت غير رسمي و تمام وقت در دستگاههاي اجرايي از تاريخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال و حقوق از اعتبارات دولتي دريافت داشته ­­اند ، به ميزان مدت خدمت غيررسمي آنها.
هـ ) سوابق خدمت مربيان پيش­دبستاني و نيروهاي خريد خدمات آموزشي كه به صورت تمام وقت اشتغال داشته­اند. لازم به ذكر است محاسبه سنوات خدمت در صورت پذيرفته­شدن در آزمون، تابع قوانين و مقررات مربوط خواهد بود.
 
 
شرايط اختصاصي:
دارا بودن مدرك و رشته تحصيلي مربوط براساس جدول فهرست مشاغل.
برخورداري و حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمي براساس طرح طبقه بندي معلمان.
الزام به رعايت كليه شرايط اختصاصي جداول رشته هاي تحصيلي مجاز.
 
 
مراحل ثبت ­نام :
1- تكميل فرم ثبت نام اينترنتي در زمان ثبت‌نام (از روز پنجشنبه مورخ 94/5/15 لغايت روز چهارشنبه 94/5/21).
2- فايل عكس اسكن شده.
- داوطلب بايد يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال از طريق برنامه ثبت­نام اينترنتي آماده نمايد:
- عكس 4×3 كه در سال جاري گرفته شده باشد. (عكس تمام رخ )
- عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.
- اندازه عكس اسكن شده بايد حداقل 300×200 پيكسل و حداكثر 400×300 باشد.
- تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.
- حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلو بايت بيشتر باشد.
- حاشيه­ هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.
- حتي ­الامكان، عكس رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.
تبصره 1: اسكن عكس از روي كارتهاي شناسايي (كارت ملي، شناسنامه و...) قابل قبول نمي­باشد. ضروري است از اصل عكس و مطابق با توضيحات فوق اقدام به اسكن نمايند.
تبصره 2 : عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تبصره 3 : در صورت ارسال عكس غير معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وي سلب ميگردد.
 
 
3-پرداخت وجه ثبت نام :
متقاضيان واجد شرايط بايد از روز پنجشنبه مورخ 94/5/15 لغايت روز چهارشنبه 94/5/21 به سايت سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت وجه ثبت‌نامي به صورت الكترونيكي و يا از طريق كارت‌هاي بانكي متصل به شبكه­ي شتاب، نسبت به تكميل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نياز اقدام نمايند.
لازم به توضيح است مدت ثبت نام به هيچ وجه تمديد نمي­­­­­گردد و متقاضيان بايد درمهلت تعيين شده نسبت به ثبت‌نام اقدام و از موكول نمودن آن به روزهاي پاياني خودداري نمايند.
متقاضيان شركت در آزمون بايد پس از پايان ثبت­نام كد رهگيري خود را يادداشت و تا پايان مراحل استخدام نزد خود نگهداري نمايند.
به ثبت ­نامهاي ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختي به هيچ وجه مسترد نمي­گردد.
هزينه انجام مراحل مصاحبه تخصصي بر عهده معرفي شدگان براي مرحله مصاحبه خواهد بود.
 
 
4-مدارك ثبت نام
- داوطلب در زمان ثبت نام بايد داراي مدارك ذيل باشد:
- آخرين مدرك تحصيلي مندرج در آگهي.
- كارت ملي.
- شناسنامه .
- كارت پايان خدمت نظام وظيفه عمومي و يا معافيت دائم (ويژه برادران).
- مدارك دال بر ايثارگري (براي داوطلبان ايثارگر).
- مدارك دال بر معلوليت براي داوطلبان معلول (ارائه­گواهي معلوليت ازسازمان بهزيستي).
- مدارك دال بر بومي بودن (حسب مورد براساس هريك از مواردي كه در اطلاعيه ثبت‌نامي در تاريخ 94/5/15 درج خواهد شد) بخش امتيازات و سهميه‌هاي قانوني.
 
تذكر مهم : با توجه به اينكه اصل مدارك متقاضيان پس از تعيين نمرات داوطلبان در آزمون عمومي و تخصصي و قبل از انجام مصاحبه از معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت بررسي خواهد شد؛ لذا در صورتي كه مدارك داوطلبان مغاير با شرايط مندرج در اين آگهي و همچنين اطلاعات مندرج در فرم ثبت ­نام باشد، هيچگونه حقي براي متقاضي ايجاد نخواهد كرد و در هر مرحله از آزمون (آزمون كتبي، مصاحبه و...)، اعلام نتايج اوليه و حتي در صورت پذيرش نهايي، داوطلب حذف خواهد شد و حق هيچگونه اعتراضي ندارد.
 
 
گروهها و رشته‌هاي شغلي:
رشته‌هاي شغلي در اين آزمون به سه گروه تقسيم مي‌شوند كه داوطلبان با توجه به رشته‌ و مقطع تحصيلي خود مي‌توانند متقاضي يكي از اين رشته‌هاي شغلي شوند:  
گروه اول: بخش استادكار كه مربوط به هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش مي‌باشد و دارندگان مدرك کاردانی مي‌توانند با توجه به رشته تحصيلي خود متقاضي اين رشته‌هاي شغلي شوند.
گروه دوم: بخش هنرآموز كه مربوط به هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و كاردانش مي‌باشد و دارندگان مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد مي‌توانند با توجه به رشته تحصيلي خود متقاضي اين رشته‌هاي شغلي شوند.
گروه سوم: بخش عمومي كه مربوط به مدارس ابتدايي و متوسطه نظري مي‌باشد و دارندگان مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد مي‌توانند با توجه به رشته تحصيلي خود متقاضي اين رشته‌هاي شغلي شوند.
 
 
زمان برگزاري آزمون و نحوه دريافت كارت شركت در آزمون:
آزمون در روز جمعه مورخ 94/6/27 باتوجه به آمار شركت­كنندگان، حسب مورد در مراكز استانها برگزار خواهد شد و ملاك تعيين حوزه امتحاني داوطلبان، براساس شهرستان محل اقامت فعلي مي­باشد كه داوطلب آن را در تقاضانامه ثبت‌نامي درج خواهد نمود. ساعت شروع و محل برگزاري آزمون، بر روي كارت شركت در آزمون، درج و به هنگام پرينت كارت به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد.
كارت شركت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ 24/6/94 براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
لازم به ذكر است صدور كارت شركت در آزمون، به منزله تائيد اطلاعات ارسالي از سوي داوطلبان نمي‌باشد.
*به هريك از داوطلبان يك دفترچه سوالات عمومي و يك دفترچه سوالات اختصاصي داده خواهد شد.
 
 
مواد آزمون عبارتند از:
الف – مواد آزمون عمومي به شرح زير تعيين مي شود:
فناوري اطلاعات (مهارتهاي هفت گانه ICDL)
رياضي و آمار مقدماتي
زبان و ادبيات فارسي
معارف اسلامي
زبان انگليسي عمومي
اطلاعات عمومي، دانش اجتماعي و حقوق اساسي
هوش و توانمندي هاي ذهني
آزمون به صورت چهار­گزينه­اي و با احتساب يك سوم نمره منفي طراحي خواهد شد.
اقليت­هاي ديني مصرح در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران از پاسخگويي به سوالات معارف اسلامي معاف بوده و در اين صورت نمره مكتسبه اين داوطلبان، براساس مجموع تراز شده ساير سوالات محاسبه خواهد شد.
ب : مواد آزمون تخصصي:
مواد آزمون تخصصي مطابق جدول مواد آزمون تخصصي استخدامي خواهد بود. (اطلاعات مربوط به مواد آزمون تخصصي در اطلاعيه اصلي همزمان با شروع ثبت‌نام در تاريخ 94/5/15 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرار خواهد گرفت).
 
 
امتيازات و سهميه­ هاي قانوني:
1- جذب نيرو صرفاً بر اساس بوم گزيني صورت خواهد پذيرفت (دامنه پذيرش بر اساس جداول مربوط كه در اطلاعيه مورخ 94/5/15 درج مي‌گردد، خواهد بود). جزئيات مربوط به امتيازات و سهميه‌هاي قانوني در اطلاعيه مورخ 94/5/15 اعلام مي‌گردد.
 
 
تذكرات مهم :
- از كليه پذيرفته­­شدگان نهايي آزمون استخدامي، تعهد مبني بر 10 سال خدمت، در محل جغرافيايي مورد تقاضا اخذ مي‌گردد.
- به مدارك تحصيلي بالاتر و پايين­تر از مقاطع تحصيلي اعلام شده در شرايط احراز مشاغل مذكور در آگهي و همچنين مدارك معادل به استثناي دارندگان مدارك تحصيلي معادل صادره از دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالي كشور و سازمان مديريت و برنامه­ريزي كشور و يا معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس­جمهور وقت كه درآزمون جامع دارندگان مدرك معادل سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و حدنصاب لازم را كسب كرده‌اند و گواهي مبني برامكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر با ارزش علمي دارند ترتيب اثر داده نخواهد شد.
- مدارك تحصيلي فارغ ­التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي درصورت پذيرفته­شدن درآزمون، حداكثر 2 ماه پس از اعلام نتيجه، بايستي به تائيد سازمان مركزي دانشگاه مذكور برسد.
- مدرك تحصيلي كه داوطلب، براساس آن استخدام گرديده است آخرين مدرك وي تلقي و مدرك تحصيلي بالاتر اخذ شده قبل از تاريخ آگهي استخدام، پس از جذب به هيچ عنوان قابل پذيرش نمي­باشد.
- داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام صرفاً مدارك مربوط به مقطع و رشته تحصيلي مندرج در آگهي استخدام را ارائه نمايند. به مدارك و مقاطع تحصيلي بالاتر اخذ شده قبل از آگهي استخدامي پس از جذب به هيچ وجه ترتيب اثر داده نخواهد شد.
- عدم حضور داوطلب در هر يك از مراحل آزمون (كتبي، مصاحبه،گزينش و...) انصراف محسوب و هيچگونه حق استخدامي، براي داوطلب ايجاد نخواهد نمود.
- مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي و يا ارائه مدارك به صورت ناقص در زمان مصاحبه و گزينش برعهده داوطلب خواهد بود و چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون، مسابقه و جذب، محرز شود، داوطلب به اشتباه يا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است، از انجام مراحل بعدي محروم گرديده و حتي در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مزبور لغو و بلااثر مي گردد.
- انتخاب نهايي پذيرفته­شدگان آزمون و مصاحبه پس از طي مراحل ­گزينش، معاينات پزشكي و .... صورت مي­پذيرد و اسامي پذيرفته­شدگان پس از تائيد مراجع ذيصلاح از طريق سازمان مديريت و برنامه­ريزي كشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
كليه پذيرفته ­شدگان ملزم به گذراندن دوره يكساله مهارت‌هاي تعليم و تربيت در دانشگاه فرهنگيان، بدون دريافت حقوق و مزايا مي­باشند و صدور حكم استخدامي منوط به كسب موفقيت در دوره مذكور مي­باشد. - ضمناً تأمين بخشي از هزينه دوره مذكور با اعلام قبلي دانشگاه فرهنگيان به عهده پذيرفته شدگان خواهد بود.
- لازم به تاكيد است كليه اطلاعات مربوط به شرايط و ضوابط پذيرش، عناوين و كدهاي رشته‌هاي شغلي، رشته‌هاي تحصيلي و مقاطع مورد پذيرش در رشته‌ها، شهرهاي پذيرنده و دامنه پذيرش در اين شهرها و مواد آزمون تخصصي در اطلاعيه اصلي و تكميلي همزمان با شروع ثبت‌نام در تاريخ 94/5/15 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

بسته ویژه ی نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دفترچه سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش

نمونه سوالات آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش

 


خبرگزاری فارس : قاسم احمدی‌ لاشکی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان نوشهر اظهار کرد: براساس اعلام معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تا ۴۸ ساعت آینده شیوه‌نامه چگونگی ثبت‌نام آن آماده و در سایت سازمان سنجش کشور قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: از تعداد ۵ هزار نفر، حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر فرزندان شاهد و خانواده ایثارگران و ۳ هزار و ۶۰۰ نفر مربوط به سایر اقشار است.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ثبت‌نام از تاریخ یازدهم تا هفدهم مردادماه انجام می‌شود، افزود: آزمون نیز احتمالا در تاریخ ۲۷ شهریور ۹۴ برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: آنهایی که به عنوان مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمات آموزشی سابقه تدریس دارند با شرایط خاص و ویژه‌ای جذب می‌شوند و دارای امتیاز و اولویت هستند.

احمدی لاشکی در پایان گفت: سن برای مدرک لیسانس ۳۰ سال و کارشناسی ارشد حداکثر ۳۵ سال است و کسانی که سابقه تدریس دارند جزو سابقه آنها محسوب شده و از سقف سنی کم می‌شود.

بسته ویژه ی نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دفترچه سوالات استخدامی آموزگار دوره ابتدایی آموزش و پرورش

نمونه سوالات آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش


وب سایت: www.sanjesh.org